25.02.2019 10:04

Oscary 2019: Joanna Kulig udzieliła pierwszego wywiadu po ogłoszeniu wyników

Ceremonia wręczenia Oscarów już za nami. Niestety "Zimna Wojna" nie zdobyła nagrody w żadnej kategorii. Jak Joanna Kulig skomentowała werdykt?

Joanna Kulig
fot: Everett Collection/East News

91. gala rozdania Oscarów już za nami. 24 lutego 2019 roku poznaliśmy zwycięzców nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Po raz pierwszy od 30 lat wydarzenie odbyło się bez prowadzącego. Niestety "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego nie zdobyła nagrody w żadnej z nominowanych kategorii. Największym rywalem polskiego dramatu był film "Roma" w reżyserii Alfonso Cuaróna. 

kadr z filmu Zimna wojna
kadr z filmu Zimna wojna
Przeczytaj także Oscary 2019: "Zimna wojna" nie dostała Oscara za Najlepszy film nieanglojęzyczny. Która produkcja wygrała nagrodę?

Oscary 2019: Joanna Kulig po Oscarach

Miłośnicy polskiego filmu wierzyli, że to właśnie "Zimna Wojna" zdobędzie Oscara przynajmniej w jednej kategorii. Przypomnijmy, że film Pawlikowskiego był nominowany za najlepsze zdjęcia, najlepszą reżyserię i najlepszy film nieanglojęzyczny. Niestety nie udało nam się zdobyć ani jednej statuetki. Najwięcej nagród, bo aż cztery, zgarnął film "Bohemian Rhapsody". Polscy fani z niecierpliwością czekali na jakikolwiek komentarz po gali rozdania Oscarów.

Tuż po ceremonii polscy reporterzy "złapali" Joannę Kulig i od razu zapytali ją o werdykt. Aktorka odpowiedziała TVN24:

"

Wszystkie nasze nominacje zgarnęli inni. Trochę nam smutno. Spokojnie do tego podchodzę, skupiam się na macierzyństwie. Cieszę się tym, co tutaj się dzieje i jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. "

Oscary 2019: lista zwycięzców

O miano najlepszego aktora walczył Christian Bale, William Dafoe, Bradley Cooper, Rami Malek i Viggo Mortensen. Zwyciężył Rami Malek za rolę w filmie "Bohemian Rhapsody". Najlepszą aktorką okazała się Olivia Colman, która zagrała w filmie "Faworyta". Statuetkę za najlepszego reżysera zdobył Alfonso Curaon za film "Roma". Twórca Oscarowego wygranego był konkurencją dla Pawła Pawlikowskiego.

Zobacz także: >>Oscary 2019: Łukasz Żal nie dostał Oscara za zdjęcia<<

Karolina Woźniak
Tagi: Zimna wojna Joanna Kulig Oscary 2019