25.02.2019 10:18

Oscary 2019: Rami Malek spadł ze sceny po odebraniu Oscara

Rami Malek po odebraniu nagrody Akademii za pierwszoplanową rolę męską, zaliczył wpadkę spadając ze sceny.

Rami Malek w trakcie przemowy, Oscary 2019. fot. VALERIE MACON/AFP/East News
Rami Malek w trakcie przemowy, Oscary 2019. fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Rozdanie Oscarów jest najważniejszym wydarzeniem filmowym roku, podczas którego niejednokrotnie doszło do rozmaitych wpadek. Po dziś dzień wszyscy wspominają pamiętny upadek Jennifer Lawrence, która w drodze po statuetkę potknęła się na schodach. Do grona osób, których Oscarowe wpadki wspominać będziemy przez długie lata, dołączył w tym roku Rami Malek, odtwórca roli Freddiego Mercury'ego w filmie "Bohemian Rhapsody".

Nie przegap: >> Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców. Czy "Zimna wojna" wygrała prestiżową nagrodę? <<

Oscary 2019 - Rami Malek spadł ze sceny

Podczas 91. ceremonii rozdania Oscarów Rami Malek został uhonorowany statuetką za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, za występ w filmie "Bohemian Rhapsody", jako Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen. Jak podają amerykańskie media, Rami Malek po otrzymaniu Oscara i wygłoszeniu mowy upadł ze sceny. Na twarzy aktora, poza grymasem bólu, pojawiło się przede wszystkim olbrzymie zaskoczenie swoją wpadką. Doszło do szybkiej interwencji ratowników medycznych, którzy najpierw pomogli mu usiąść w fotelu w pierwszym rzędzie, a następnie odprowadzili za kulisy, gdzie udzielono mu dalszej pomocy w związku z możliwymi obrażeniami i urazami.

Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Na całe szczęście wygląda jednak na to, że Rami Malek wyszedł ze swojego Oscarowego upadku bez szwanku, gdyż niedługo później pozował już do zdjęć z innymi nagrodzonymi.

Zobacz też: >> Oscary 2019: wyniki - najlepsza muzyka i najlepsza piosenka <<

Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Oscary 2019 - Wyniki

Do największych wygranych 91. ceremonii rozdania Oscarów zaliczają się film Alfonso Cuaróna pt. "Roma",  który zdobył 5 statuetek, "Bohemian Rhapsody" z 4 Oscarami oraz film "Green Book", który zdobył statuetkę za najlepszy film. W kategoriach najlepszy aktor i najlepsza aktorka zwyciężyli Rami Malek za rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" oraz Olivia Colman za rolę w filmie "Faworyta". Niestety "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, nominowana w trzech kategoriach, nie otrzymała ani jednej statuetki.

Joanna Kulig
Joanna Kulig
Przeczytaj także Oscary 2019: Joanna Kulig udzieliła pierwszego wywiadu po ogłoszeniu wyników
Natalia Nowecka
Tagi: Queen Bohemian Rhapsody Freddie Mercury Rami Malek Oscary 2019