25.02.2019 12:13

Oscary 2019: Kim jest Olivia Colman, najlepsza aktorka 2019?

Oscar w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa trafił do Olivii Colman za rolę w filmie "Faworyta". Kim jest Olivia Colman, najlepsza aktorka 2019?

Olivia Colman
fot: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

91. gala rozdania Oscarów już za nami. Ceremonia wręczeni nagród odbyła się z 24 na 25 lutego 2019 roku. Gala trwała jedynie 3 godziny i po raz pierwszy od 30 lat nie miała prowadzącego. Miłośnicy polskiego kina liczyli na wygraną "Zimnej Wojny" w przynajmniej jednej z trzech kategorii, ale niestety statuetki zdobyła największa konkurencja Pawlikowskiego. Mowa o filmie Alfonsa Curaona "Roma". Nagroda za najlepszą aktorkę pierwszoplanową powędrowała do Olivii Colman za rolę w filmie "Faworyta".

Alfonso Curaon
Alfonso Curaon
Przeczytaj także Oscary 2019: Kim jest Alfonso Cuaron, który pokonał Pawlikowskiego?

Oscary 2019: Kim jest Olivia Colman?

Aktorka zagrała w filmie "Faworyta", w którym wcieliła się w rolę królowej Anny Stuart. Film opowiada o XVIII-wiecznej Anglii, która prowadzi wojnę z Francją. Produkcja skupia się na postaci królowej, która jest bardzo rozkapryszonym władcą, a przez swoją chorobę nie może sprawować władzy. Na królewskim dworze ważniejsze są rozrywki. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Olivia wcieliła się w rolę królowej.

Olivię Colman mogliśmy podziwiać również w serialu "The Crown". Aktorka zagrała Elżbietę II, a także w filmie "Weekend z królem", w którym wcieliła się w Elżbietę Bowes-Lyon. Aktorka ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, m.in.: Złote Globy, Satelitę czy BAFTA. O Oscara za Najlepszą Aktorkę Pierwszoplanową walczyła również Lady Gaga ("Narodziny Gwiazdy"), Melissa McCarthy ("Can you ever forgive me?"), Yalitza Aparicio ("Roma") oraz Glenn Close ("The Wife").

Zobacz także: >>Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców<<

Karolina Woźniak
Tagi: Oscary 2019