Oscary 2019. Wicepremier o "Zimnej Wojnie": "Dla mnie najlepsza. Nie tylko w nominowanych kategoriach"

Natalia Nowecka
25.02.2019 12:10
Oscary 2019. Wicepremier o "Zimnej Wojnie": "Dla mnie najlepsza. Nie tylko w nominowanych kategoriach" Fot. . ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ eastnews

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński jeszcze raz pogratulował twórcom "Zimnej Wojny" i podkreślił, że dla niego film Pawlikowskiego i tak był najlepszy.

91. ceremonia rozdania Oscarów już za nami. Poznaliśmy wyniki, które niestety nie były przychylne dla reprezentacji naszego kraju. "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, nominowana w trzech kategoriach (film nieanglojęzyczny, reżyseria i zdjęcia), nie zdobyła ani jednej statuetki. Decyzje Akademii skomentowali już zarówno reżyser filmu Paweł Pawlikowski, jak i odtwórczyni głównej roli, Joanna Kulig. Teraz głos zabrał wicepremier.

Piotr Gliński - wicepremier komentuje wyniki Oscarów

Wicepremier i minister kultury, Piotr Gliński, opublikował za pomocą Twittera gratulacje dla twórców "Zimnej Wojny". Podkreślił przy tym, że dla niego film Pawlikowskiego i tak był najlepszy, i to nie tylko w nominowanych kategoriach.

Zobacz też: >> Queen i Adam Lambert zagrali na otwarciu gali rozdania Oscarów 2019 <<

Minister kultury - komentarze w kwestii Oscarów

Nie jest to pierwszy raz, gdy minister kultury komentuje film reprezentujący Polskę na gali rozdania Oscarów. W 2015 roku, gdy film "Ida" (również Pawła Pawlikowskiego) zdobył statuetkę w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, ówczesna minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska również zabrała głos w sprawie. Określiła ona "Idę" mianem "absolutnego arcydzieła" i skomentowała:

To największy sukces polskiego kina i potwierdzenie naszego głębokiego przekonania, że „Ida” zasługuje na wszystkie możliwe nagrody świata. […] Ten film potrafi poruszyć ludzi różnych kultur i różnych cywilizacji. […]

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.