Oscary 2020: Oto 20 filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne

04.12.2019 10:51
Oscary 2020: Oto 20 filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne Fot. materiały prasowe Disney

Oscary 2020 coraz bliżej. Akademia Filmowa wyłoniła 20 filmów, które wezmą udział w wyścigu po statuetkę w kategorii najlepsze efekty specjalne.

10 lutego 2020 roku odbędzie się 92. ceremonia wręczenia Oscarów. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone w połowie stycznia. Już dziś poznaliśmy jednak listę filmów, które mają szansę powalczyć o statuetkę w kategorii najlepsze efekty specjalne.

Oscary 2020 - lista filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę dwudziestu filmów, które mają szansę otrzymać nominację do Oscara za efekty specjalne. Prezentuje się ona następująco:

W ciągu najbliższych tygodni Akademia przyjrzy się dokładniej powyższym tytułom i wyłoni spośród nich dziesięć, które przejdą do następnego etapu.

Przeczytaj także

Walka o statuetki będzie w 2020 roku naprawdę zacięta. W ciągu ostatnich miesięcy ukazało się wiele tytułów godnych Oscara. Do grona faworytów zaliczają się "Once Upon a Time in Hollywood", "Irlandczyk", "Joker", "A Beautiful Day in the Neighborhood", "Historia małżeńska" i "Parasite". O statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny ma również szansę powalczyć polski reprezentant - "Boże Ciało", Jana Komasy

Zobacz też: Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.