Oscary 2020: Polska z oscarowym rekordem ostatniej dekady

14.01.2020 12:22
Oscary 2020: Polska z oscarowym rekordem ostatniej dekady Fot. kadr z filmu "Boże Ciało"/Kino Świat

Polska szkoła filmowa może być zadowolona ze swoich podopiecznych - polskie filmy były nominowane do najlepszego filmu międzynarodowego aż 4 razy w ciągu ostatniej dekady, co jest rekordem. 

Polska otrzymała najwięcej nominacji w ostatnich latach, jeśli chodzi o najlepsze filmy międzynarodowe. Chociaż tylko jedna z produkcji została uhonorowana statuetką, to 4 nominacje w ciągu 10 lat to naprawdę niezły wynik.

Oscary 2020: Polacy otrzymali najwięcej nominacji w ostatnich latach

Przypomnijmy, że w trakcie ostatniej dekady nominowane zostały filmy "W ciemności", "Ida" (nagrodzony Oscarem), "Zimna wojna", a w tym roku "Boże Ciało". Szanse na drugiego Oscara w ciągu ostatnich 10 lat są raczej nikłe - wszystko przez to, że "Boże Ciało" stanie w szranki ze świetnie przyjętym "Parasite", które rywalizuje również w kategorii "najlepszy film".

Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o inne kraje, to na 2. miejscu są filmy duńskie - aż 3 produkcje doczekały się nominacji do najlepszego filmu międzynarodowego ("Kochanka królowej", "Polowanie" i "Pole minowe"). Akademia nominowała również do tej nagrody w ciągu ostatnich 10 lat po 2 filmy francuskie, kanadyjskie, belgijskie, węgierskie, rosyjskie i szwedzkie. 

Przypominamy, że tegoroczne Oscary zostaną rozdane w nocy 9 lutego 2020 roku w Los Angeles. "Boże Ciało" powalczy o statuetkę z takimi filmami jak "Parasite", "Ból i blask", "Nędznicy" i "Honeyland".

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.