Oscary 2021 zagrożone? Kiedy odbędzie się następna ceremonia rozdania nagród?

20.05.2020 13:26
Oscary 2021 zagrożone? Kiedy odbędzie się następna ceremonia rozdania nagród? Fot. . PIOTR WYGODA / EAST NEWS (zdjęcie poglądowe)

Pandemia koronawirusa może wpłynąć także na datę rozdania przyszłorocznych Oscarów. Mimo, że do ceremonii jeszcze ponad 9 miesięcy, już teraz prowadzone są zakulisowe dyskusje na temat tego, czy nie przesunąć terminu przyszłorocznej gali.

W chwili obecnej 93. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarów, wciąż przewidziana jest na 28 lutego 2021 roku. Jak jednak podaje amerykański portal Variety, powołując się na źródła związane z Akademią, które jednak wolą pozostać anonimowe, w gremium najważniejszych nagród filmowego świata, prowadzone są dyskusje na temat przesunięcia terminu imprezy. 

Jest bardzo prawdopodne, że Gala zostanie przesunięta – komentuje sprawę źródło portalu.

Obecnie nie wiadomo, czy ewentualne przesunięcie daty ceremonii, oznaczałaby też poszerzenie dat premier, w których muszą zadebiutować filmy, by móc ubiegać się o nominacje. W chwili obecnej produkcja musi mieć premierę do ostatniego dnia roku, poprzedzającego ceremonię.

Przeczytaj także

Zmiana zasad przyznawania Oscarów

Zmiana miałaby być spowodowana pandemią koronawirusa oraz całkowitym zamknięciem kin, przez które najważniejsze premiery filmowe zostały opóźnione w czasie. W chwili obecnej nie wiadomo dokładnie, kiedy placówki kulturalne zostaną ponownie otwarte, dlatego Akademia musi rozważać wszelkie opcje działania.

Warto przypomnieć, że z powodu epidemii, zdecydowano się już poszerzyć zasady udostępniania filmów, które mogą zdobyć nominacje. Dotychczas, aby film mógł ubiegać się o nominacje do Oscara, musiał być wyświetlany przez 7 dni na terenie Los Angeles. Obecnie poszerzono tę zasadę do pokazów w Nowym Jorku, Chicago, Miami, Atlancie i w w rejonie zatoki San Francisco.

Przeczytaj także

Produkcja może zadebiutować także online, jeśli wcześniej przewidziano jej premierę kinową, a z powodu obostrzeń bezpieczeństwa zdecydowano się przesunąć ją do Internetu.

Z powodu pandemii odwołano część najważniejszych imprez filmowych, w tym festiwal filmowy w Cannes, idealne miejsce do promocji swoich produkcji filmowych, z ogromnym marketem, podczas którego dopinane są umowy licencyjne na zakup nowych produkcji.

Poprzez koronawirusa zmieniły się reguły, rządzące filmowym światem, więc Amerykańska Akademia Filmowa swoimi decyzjami stara się dostosować do nowych warunków, jakie panują na świecie.

Czytaj także: Wiemy, który aktor najwięcej przeklina w swoich filmach. Zwycięzca was zaskoczy.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.