Oscary dla psów. Znana pisarka apeluje do Akademii o wprowadzenie nowej kategorii nagród

05.02.2020 14:33
Oscary dla psów. Znana pisarka apeluje do Akademii o wprowadzenie nowej kategorii nagród Fot. EAST NEWS

Pisarka Wendy Mitchell zauważyła, że czworonogi zasługują na nagrody za role filmowe tak samo jak ludzie. Zaapelowała do Akademii o nową kategorię Oscarów.

Amerykańska pisarka Wendy Mitchell wydała właśnie książkę o najsłynniejszych zwierzakach w historii jej rodzimego kina. Podczas zbierania materiałów do swojego dzieła stwierdziła, że czworonogi zasługują na nagrody za swoje role równie mocno, co ludzie. Kobieta postanowiła zmienić los naszych pupili i skierowała apel do twórców najważniejszych nagród filmowych na świecie.

Oscary: Pojawi się nagroda dla psów? Znana pisarka apeluje

Film "Lassie wróć" sprawił, że każdy dzieciak chciał mieć w domu owczarka collie. Beethoven ocieplił wizerunek wielkiego psa, który dla wielu osób może na pierwszy rzut oka groźnie. Psy z disneyowskiej produkcji "101 dalmatyńczyków" przyczyniły się do uświadamiania społeczeństwa o pochodzeniu i sposobie pozyskiwania naturalnych futer, a polski Szarik stał się najpopularniejszym towarzyszem żołnierzy na froncie.

To tylko kilka z listy zasłużonych dla kina psiaków, które zasłużyły na niejedną nagrodę. W związku z tym Wendy Mitchel postanowiła zaapelować do członków akademii filmowych o przyznawanie Oscarów oraz nagród BAFTA w nowej kategorii "Najlepszy zwierzęcy aktor".

Psy mogą być takimi samymi gwiazdami jak ludzie.

Przeczytaj także

Czworonogi pojawiają się także we współczesnych produkcjach. Tytułowym bohaterem serialu "Komisarz Alex" jest policyjny owczarek niemiecki, na produkcji "Mój przyjaciel Hachiko" z 2009 roku o historii psa uroniłby łzę nawet największy twardziel, a "Był sobie pies" szybko stał się hitem.

Oscary 2020: Kiedy odbędzie się gala?

92. uroczysta gala wręczenia Oscarów przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego 2020 roku. Będzie to drugi raz, kiedy ceremonia nie będzie miała prowadzącego.

Zobacz też: Oscary 2020 - poznaliśmy nominacje do nagród Akademii 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.