„Ostatni Jedi” najdłuższym filmem w serii Star Wars?

Sergiusz Kurczuk
29.09.2017 10:59
„Ostatni Jedi” najdłuższym filmem w serii Star Wars? Fot. kadr z filmu Ostatni jedi

Dobra wiadomość dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. 8. część ma trwać prawie trzy godziny. Jeśli rzeczywiście tak będzie, „Ostatni Jedi” staną się najdłuższym filmem w historii kosmicznej sagi. 

Co do tego, że im dłuższy film z ulubionej serii, tym lepiej, wszyscy widzowie są zgodni. Szczególnie kiedy poprzednia cześć kończy się w takim momencie jak „Przebudzenie mocy”. Wszyscy miłośnicy Star Wars powinni jednak odetchnąć z ulgą. Nadchodzący 8. epizod zatytułowany „Ostatni Jedi prawdopodobnie będzie najdłuższym filmem w historii kosmicznej sagi. Nie ma się co dziwić. Rian Johnson, który jest reżyserem i scenarzystą sequela w jednej osobie, ma pole do popisu. Poprzednia część otworzyła furtkę do rozwinięcia wielu wątków: konfliktu Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem, treningu Jedi Rey pod okiem Luke'a Skywalkera oraz losów Kylo Rena. Poza tym na pewno zobaczymy dobrze znanych bohaterów oraz zupełnie nowe postacie.

Według informacji ze strony CineWorld nowa część „Gwiezdnych Wojen” ma trwać aż 150 minut. Na razie to jedyne źródło, na którym widnieje taki czas trwania. Lucasfilm nie potwierdziło i nie zdementowało na razie tej informacji. Jeśli okaże się prawdziwa, w kinie spędzimy dokładnie dwie i pół godziny (minus reklamy oczywiście), a „Ostatni Jedi” staną się najdłuższym filmem w historii całej serii. Na razie rekord należy do „Ataku klonów”, który trwał 142 minuty. Czas trwania najnowszych produkcji ze świata Star Wars, czyli „Przebudzenia Mocy„Łotra Jeden wynosił kolejno 135 i 133 minuty. 

Miejmy nadzieje, że redaktorzy CineWorld nie zamieścili przybliżonego czasu trwania i film „Ostatni Jedi” rzeczywiście będzie tak długi. Po raz pierwszy od „Powrotu Jedi” zobaczymy Marka Hamill jako Luke'a Skywalkera w akcji, więc wszyscy fani chcą go oglądać na ekranie jak najdłużej. Na ten moment z zapartym tchem czeka cały świat. Cierpliwość zostanie nagrodzona już 14 grudnia 2017 roku, kiedy „Ostatni Jedi” trafią wreszcie do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.