20.09.2017 15:40

Ostatni Jedi odnaleziony w Warszawie

Mała dziewczynka obdarzona niezwykłą mocą zatopiła niezidentyfikowany obiekt latający w stawie na Polu Mokotowskim. Incydent został uwieczniony na nagraniu.

Ostatni Jedi odnaleziony w Warszawie
foto: kadr z wideo

Pojawienie się zagadkowego statku kosmicznego ze skrzydłami w kształcie litery „X” wywołało zrozumiałe poruszenie warszawiaków, którzy wybrali się na zwyczajowy spacer na Pola Mokotowskie. Gapie filmowali to niesamowite zjawisko telefonami, choć niektórzy w tym czasie beztrosko jedli lody.

Świadkowie wspominają, że obiekt wyposażony był w niepokojące działa laserowe. „Można by rozwalić takimi stację kosmiczną” – powiedział nam lokalny hipis i ekspert od gwiezdnych militariów, Łukasz Niebochodzki. Wyglądało na to, że stolicę czeka zagłada. Na szczęście na Polach Mokotowskich znalazła się akurat obdarzona wyjątkową mocą dziewczynka, która siłą woli bez trudu uniosła statek i zatopiła go w stawie. Te dramatyczne chwile uwieczniono na zapierającym dech w piersiach nagraniu:

No, dobrze. Oczywiście nic z powyższego nie wydarzyło się naprawdę. Film to efekt pracy youtubera o nicku chaseit, który postanowił odtworzyć w warszawskich realiach słynną scenę w V epizodu „Gwiezdnych wojen”, „Imperium kontratakuje”. Chodzi rzecz jasna o moment, w którym mistrz Yoda wyciąga z bagien planety Dagobah myśliwiec Luke’a Skywalkera typu X-wing.

W stworzeniu półminutowego filmu wzięło udział 8 osób, a produkcja zajęła aż dwa miesiące. Efekt jest jednak imponujący – myśliwiec na tle doskonale znanych warszawiakom krajobrazów prezentuje się bardzo realistycznie. To nie pierwszy tego typu filmik chaseit. Wcześniej mogliśmy obejrzeć statki kosmiczne Imperium, zatruwające warszawskie powietrze i nielegalny wyścig ścigaczy z „Mrocznego widma” po ulicach stolicy.

Uwielbiana przez milionów fanów gwiezdna saga George’a Lucasa to nie tylko obiekt kultu, ale też wdzięczny temat do przeróbek i parodii. Dowcipni internauci między innymi przenieśli Jar Jar Binksa do Parku Jurajskiego, a także stworzyli trailer najnowszego epizodu serii, „Przebudzenia mocy” w bardzo „ubogiej” wersji.

Maciej Koprowicz
Tagi: Star Wars