Żona Luke’a Skywalkera nieoczekiwanie pojawia się w „Ostatnich Jedi”

Natalia Hluzow
26.02.2018 16:16
Żona Luke’a Skywalkera nieoczekiwanie pojawia się w „Ostatnich Jedi” Fot. kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

Na kartach najnowszej książki na podstawie filmowej sagi „Star Wars” czytelnicy będą mieli okazję spotkać małżonkę Luke'a Skywalkera.

Okazuje się, że fani „Gwiezdnych wojen” już niebawem będą mogli nie tylko przeżyć z bohaterami pogrzeb Hana Solo, ale też spotkać wybrankę serca syna Dartha Vadera. A wszystko to za sprawą powieści autorstwa Jasona Fry opartej na „Ostatnich Jedi”.

Żona Luke'a Skywalkera w „Ostatnich Jedi”

Jak donosi portal starwars.pl, pierwsze zdanie powieści, która zadebiutuje już 6 marca 2018 roku, będzie brzmieć:

Luke Skywalker stood in the cooling sands of Tatooine, his wife by his side. (Luke Skywalkwer stał wśród chłodnych piasków Tatooine ze swą żoną u boku.)

Co ciekawe, żoną tą nie będzie znana z komiksów i książek Mara Jade, lecz Camie Lonezoner - bohaterka usuniętych scen z „Nowej nadziei”, gdzie grała ją amerykańska aktorka Koo Stark. 

W książkowej adaptacji „Ostatnich Jedi”, Camie pojawi się w sennym marzeniu Skywalkera, od którego rozpocznie się powieść Jasona Fry.

Książka na podstawie „Ostatnich Jedi” - kiedy premiera?

Powieści pisane na podstawie sagi „Star Wars” zazwyczaj rozwijają i uzupełniają to, co widzowie otrzymali w filmie. W książkowych „Ostatnich Jedi” poza Camie Loneozner i pogrzebem Hana Solo, pojawi się więc m.in. wycięta z filmu lekcja, jakiej Skywalker udzielił Rey. Autor zaprezentuje też bliższe spojrzenie na relację sióstr Tico (Paige i Rose) oraz na miasto-kasyno Canto Bight.

Światowa premiera książki odbędzie się już 6 marca 2018 roku. W Polsce powieść „Ostatni Jedi” ukaże się 23 maja 2018 nakładem wydawnictwa Uroboros.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.