26.02.2018 16:16

Żona Luke’a Skywalkera nieoczekiwanie pojawia się w „Ostatnich Jedi”

Na kartach najnowszej książki na podstawie filmowej sagi „Star Wars” czytelnicy będą mieli okazję spotkać małżonkę Luke'a Skywalkera.

luke skywalker
foto: kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

Okazuje się, że fani „Gwiezdnych wojen” już niebawem będą mogli nie tylko przeżyć z bohaterami pogrzeb Hana Solo, ale też spotkać wybrankę serca syna Dartha Vadera. A wszystko to za sprawą powieści autorstwa Jasona Fry opartej na „Ostatnich Jedi”.

Żona Luke'a Skywalkera w „Ostatnich Jedi”

Jak donosi portal starwars.pl, pierwsze zdanie powieści, która zadebiutuje już 6 marca 2018 roku, będzie brzmieć:

"

Luke Skywalker stood in the cooling sands of Tatooine, his wife by his side. (Luke Skywalkwer stał wśród chłodnych piasków Tatooine ze swą żoną u boku.) "

Co ciekawe, żoną tą nie będzie znana z komiksów i książek Mara Jade, lecz Camie Lonezoner - bohaterka usuniętych scen z „Nowej nadziei”, gdzie grała ją amerykańska aktorka Koo Stark. 

W książkowej adaptacji „Ostatnich Jedi”, Camie pojawi się w sennym marzeniu Skywalkera, od którego rozpocznie się powieść Jasona Fry.

Książka na podstawie „Ostatnich Jedi” - kiedy premiera?

Powieści pisane na podstawie sagi „Star Wars” zazwyczaj rozwijają i uzupełniają to, co widzowie otrzymali w filmie. W książkowych „Ostatnich Jedi” poza Camie Loneozner i pogrzebem Hana Solo, pojawi się więc m.in. wycięta z filmu lekcja, jakiej Skywalker udzielił Rey. Autor zaprezentuje też bliższe spojrzenie na relację sióstr Tico (Paige i Rose) oraz na miasto-kasyno Canto Bight.

Światowa premiera książki odbędzie się już 6 marca 2018 roku. W Polsce powieść „Ostatni Jedi” ukaże się 23 maja 2018 nakładem wydawnictwa Uroboros.

Natalia Hluzow
Tagi: Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi