Ostatni film z Chadwicka Bosemana powalczy o Oscara. Czy aktor dostanie pośmiertną nagrodę?

23.10.2020 08:55
Ostatni film z Chadwicka Bosemana powalczy o Oscara. Czy aktor dostanie pośmiertną nagrodę? Fot. Invision/Invision/East News

Netflix zaprezentuje niedługo film "Ma Rainey: Matka bluesa", którym pośmiertnie wystąpi Chadwick Boseman. Produkcja zostanie zgłoszona jako kandydat do Oscara."Ma Rainey: Matka bluesa",

Koniec sierpnia 2020 roku był szokiem dla fanów Chadwicka Bosemana. Aktor zmarł nagle w wieku 43 lat. Okazało się, że przez lata zmagał się z nowotworem. Ostatnią rolą gwiazdora był występ w nadchodzącym filmie platformy Netflix "Ma Rainey: Matka bluesa". Produkcja zostanie wystawiona jako kandydat do Oscarów 2021.

"Ma Rainey: Matka bluesa" - Chadwick Boseman dostanie pośmiertnego Oscara?

Chociaż odtwórcy postaci Black Panthera już nie ma, jego fani będą mogli zobaczyć jego pośmiertny występ dzięki "Ma Rainey: Matka bluesa". Boseman wcielił się w nim w jedną z głównych postaci - Levee'a.

Przeczytaj także

Jak podje Variety, twórcy filmu mają nadzieję, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przychyli się do kandydatury nadchodząc biografii uznanej artystki i Boseman dostanie nominację w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Na razie na decyzję ekspertów z Hollywood musimy jeszcze poczekać, ale niewykluczone, że gwiazdor Marvela zostanie uhonorowany pośmiertnym Oscarem. W ponad 90-letniej historii przyznawania nagród nominowano jedynie sześciu nieżyjących aktorów.

Przeczytaj także

Akcja nadchodzącej produkcji rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Chicago. Oparty na faktach film opowiada o życiu i twórczości Gertrude "Ma" Rainey - jednej z pierwszych w historii USA afroamerykańskich wokalistek bluesowych. Piosenkarka był również znana pod pseudonimem "Mother of the Blues", czyli "Matka bluesa".

 

"Ma Rainey’s Black Bottom" - kiedy premiera na Netflix?

W tytułową bohaterkę filmu George'a C. Wolfe'a wcieliła się Viola Davies, która ma na swoim koncie Oscara za rolę w filmie "Płoty". Oprócz pośmiertnej roli Bosemana, który zagrał Levee'a w "Ma Rainey’s Black Bottom" zobaczymy również Glynna Turmana, Colmana Domingo, Michaela Pottsa, Taylour Page, Jonny'ego Coyne'a, Jeremy'ego Shamosa i Dusana Browna. Tytuł trafi na Netflix 18 grudnia 2020 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.