Ostatnia akcja Hana Solo. Czego nie pokazano w „Przebudzeniu Mocy”?

Sergiusz Kurczuk
04.09.2018 11:14
Ostatnia akcja Hana Solo. Czego nie pokazano w „Przebudzeniu Mocy”? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Fani oryginalnych „Gwiezdnych Wojen” byli rozczarowani brakiem spektakularnych wyczynów Hana Solo w filmie „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”. Komiks „Poe Dameron” naprawił ten problem. 

Kiedy ogłoszono prace nad kontynuacją oryginalnej trylogii „Gwiezdne Wojny” i potwierdzono, że w nowych epizodach pojawią się dobrze znane postacie, fani oszaleli z radości. Niestety po premierze VII epizodu niektórzy widzowie poczuli się rozczarowani ukazaniem protagonistów znanych z pierwszych filmów z serii „Star Wars”. Han Solo z czarującego przemytnika przeistoczył się w zmęczonego życiem zgorzkniałego mężczyznę, który okazał się fatalnym ojcem. Postanowił naprawić swój błąd, ginąc z ręki własnego syna. Miłośnicy „Gwiezdnych Wojen” poczuli się oszukani, że w filmie J.J. Abramsa zabrakło widowiskowych scen akcji z Hanem Solo w roli głównej. Z pomocą przyszedł jednak komiks opowiadający o Poe Dameronie. 

„Poe Dameron Annual #2” - ostatnia akcja Hana Solo

Film ze względu na swoją formę ma pewne ograniczenia, w tym limity czasowe. Ale od czego są komiksy, poszerzające historie opowiadane w kinowych produkcjach? Wydawnictwo Marvel Comics od wydania VII epizodu, poszerza uniwersum, ukazując to, co nie zmieściło się w filmie, czasami naprawiając pewne luki logiczne. W 2. numeru specjalnego wydania komiksu „Poe Dameron Annual”, spełniono oczekiwania fanów oryginalnej trylogii i zaprezentowano, jak Han Solo przyczynił się do zniszczenia bazy Starkiller. 

Okazuje się, że Han i Chewbacca połączyli siły z Poe Dameronem i wspólnie zaatakowali Najwyższy Porządek. W  „Przebudzeniu Mocy” Han zmęczony swoimi dawnymi przygodami odciął się od Ruchu Oporu i powrócił do galaktycznego szmuglowania. Los chciał, że jego drogi skrzyżowały się z Rey i Finnem. Wkrótce Han i Chewie postanowili dołączyć do walki z nowym wrogiem. 

2 Fot. foto: kadr z komiksu Poe Dameron Annual #2

Zanim to się stało, Han i jego wierny towarzysz postanowili podszyć się pod oficerów Najwyższego Porządku, by okraść zawartość statku transportowego należącego do kosmity imieniem Mek Nu’tiv. W połowie akcji do gry wkroczył eskadra dowodzona przez Poe Damerona, która udawała przemytników. Chociaż Poe nie był świadomy, że na statku przebywa dawny bohater wojenny, Han zrozumiał, że cała akcja, to pomysł Lei. Stwierdził, że transportowana skrzynia musi być niezwykle ważna dla Ruchu Oporu i postanowił pomóc Dameronowi. Wspólnie z Chewbaką pokonał strażników Mek Nu’tiv i zostawił ładunek rebeliantom.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Poe Dameron Annual #2

Han Solo - bohaterski czyn przemytnika

Wewnątrz skrzyni znajdowały się archiwa planety Alderaan - świata, na którym wychowała się Leia, zniszczonego przez Dartha Vadera. Poza tym sam kufer był stworzony z drogocennych metali i stanowił cenny wkład w fundusze Ruchu Oporu. Cała akcja działa się tuż przed wydarzeniami z „Przebudzenia Mocy”. 

Jak widać, Han do końca pozostał bohaterem, co udowodnił już w IV epizodzie „Gwiezdnych Wojen”. Chociaż „Przebudzenie Mocy” nie ukazało ostatniego bohaterskiego czynu Solo, Lucafilm przygotowało prequel „Star Wars”, opowiadający o młodości galaktycznego przemytnika - „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

Wciąż trwają zdjęcia do 9. części „Star Wars”. Film w reżyserii J.J. Abramsa trafi do kin pod koniec roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.