02.04.2019 09:50

Ostatnie cameo Stana Lee będzie w "Avengers: Endgame"? Tak twierdzi reżyser filmu

W "nowożytnych" filmach Marvela jest niepisana zasada, iż w każdym z nich musi pojawić się sam Stan "The Man". Wygląda na to, że w "Avengers: Endgame" zobaczymy cameo artysty po raz ostatni. 

Stan Lee
foto: Brandon Voight / Splash News/EAST NEWS

Joe Russo, czyli jeden z dwóch reżyserów "Avengers: Endgame", wziął na początku kwietnia udział w panelu dyskusyjnym w Indiach, gdzie podzielił się informacjami dotyczącymi nadchodzącej produkcji Marvel Studios. Oczywiście artysta nie zdradził niczego dotyczącego fabuły filmu, ale potwierdził, iż w filmie pojawi się Stan Lee. Co więcej, według Russo, będzie to ostatni występ twórcy komiksów Marvela w filmach MCU.

Stan Lee pojawi się w Avengers: Endgame

Według reżysera, Stan Lee nie zdołał wystąpić w "Spider-Manie: Far From Home", ponieważ nie pozwalał mu na to stan zdrowia. Russo nie jest jednak w 100% pewny, że tak faktycznie będzie - być może reżyser Jon Watts będzie miał dostęp do archiwalnych scen ze Stanem Lee, które nie zostały do tej pory użyte. Przy okazji ciekawostka - Joe Russo zapomniał, jak się nazywa film o Pajączku:

"

Jestem praktycznie pewien, że jest ostatnie cameo będzie w "Avengers: Endgame". Nie pamiętam, czy czuł się na tyle dobrze, by pojawić się w "Homecoming", czy nie. "

Stan Lee oczywiście pojawił się w "Spider-Man: Homecoming" - był jednym z mieszkańców osiedla, który nakrzyczał na Pajączka za robienie niepotrzebnego hałasu:

Iron Man 2
Iron Man 2
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - w polskich kinach będą seanse z przerwami na wyjście do toalety

Stan Lee nie pojawi się w X-Men: Dark Phoenix

Na temat cameo Stana Lee w ostatniej produkcji dotyczącej X-Men, czyli "Dark Phoenix", wypowiedział się reżyser filmu Simon Kinberg. Twórca potwierdził, że Stan "The Man" nie pojawi się w produkcji, ale sam film odda komiksowemu twórcy hołd:

"

Nie mamy cameo. Mamy dla niego hołd, ale to nie było coś, co planowaliśmy, ponieważ podczas kręcenia "Dark Phoenix", Stan wciaż żył. A on naprawdę miał spory wpływ na to, jak wyglądały i powstawały te produkcje na przestrzeni lat. Oprócz tego miał swoje występy gościnne, często pomagał filmowcom w procesie ich tworzenia. "

"Avengers: Endgame" z udziałem gościnnym Stana Lee pojawi się w kinach już 25 kwietnia 2019 roku, natomiast "Dark Phoenix" będziemy mogli obejrzeć już 7 czerwca 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Stan Lee Marvel Avengers 4