28.11.2017 11:10

Ostatnie słowa Charlesa Mansona w zwiastunie dokumentu komentowanego przez Roba Zombie

W sieci pojawił się zwiastun dokumentu opowiadającego o Charlesie Mansonie. Narratorem opowieści o słynnym przestępcy jest muzyk i filmowiec Rob Zombie. Jakie były ostatnie słowa przywódcy grupy religijnej Rodzina?

foto: Everett Collection/East News
foto: Everett Collection/East News

Śmierć Charlesa Mansona spowodowała, że na nowo zaczęto interesować się jego osobą. Muzyk i filmowiec Rob Zombie jest jedną z tych osób, które wręcz obsesyjnie interesują się osobą słynnego przestępcy. Zombie wielokrotnie inspirował się życiem Mansona w swoich utworach oraz filmach. Nic dziwnego, że został wybrany przez twórców dokumentu „Charles Manson: The Final Words” do roli narratora. Któż mógłby lepiej opowiedzieć historię najbardziej fascynującym przypadku współczesnej kryminalistyki?

3 grudnia 2017 roku na kanale REELZ zostanie wyemitowany dokument poświęcony Charlesowi Mansonowi. Do sieci trafił zwiastun „Charles Manson: The Final Words”, w którym oprócz archiwalnych wywiadów z przywódcą Rodziny, pojawiają się komentarze ekspertów oraz głos Zombie, wprowadzający widza w mroczny świat Mansona. Tytuł filmu nie jest przypadkowy. Pojawiają się w nim bowiem jedne z ostatnich słów wypowiedzianych przez psychopatę, który w ciągu kilku miesięcy odbył wiele rozmów telefonicznych z Zombie. 

W filmie pokazano niepublikowane do tej pory fragmenty akt sprawy Mansona, fotografie oraz całkiem nowe wywiady z samym Mansonem, a także byłymi członkami Rodziny. Film stara się odpowiedzieć na pytanie stawiane przez wiele osób na świecie od lat: jaki był prawdziwy motyw masakry dokonanej w domu Romana Polańskiego i Sharon Tate. Historia, chociaż wydarzyła się w 1969 roku, wciąż jest żywa. Przykładem może być zbliżający się film Quentina Tarantino, w którym pojawi się wątek Mansona.

Czy powinny powstawać filmy o ludziach pokroju Charlesa Mansona?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rob Zombie Zwiastuny Charles Manson Dokument