28.08.2019 18:03

Oto nowy zwiastun "Jokera". Szykuje się szokujące widowisko

Kilka dni temu DC zapowiedziało nowy zwiastun "Jokera". Firma słowa dotrzymała i w sieci pojawił się trailer filmu z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej.

Joker
foto: CAP/FB/Capital Pictures/East News

Joker od lat jest uznawany za jednego z najlepszych złoczyńców świata fikcji. Niejasne początki postaci, jej bardzo charakterystyczny wygląd, maniakalny śmiech oraz życie dla chaosu i brak wyższych celów od lat inspiruje kolejne generacje twórców, jednocześnie przerażając i czasem bawiąc miliony odbiorców na całym świecie. Wygląda na to, że Joaquin Phoenix i twórcy filmu "Joker" od Warner Bros. doskonale zrozumieli, dlaczego postać jest tak uwielbiana.

Joker - oto nowy zwiastun filmu o złoczyńcy DC

Zwiastun zapowiada nam bowiem bardzo ciężkie i depresyjne kino o człowieku, który jest niemalże katowany i wyszydzany przez społeczeństwo. Arthur Fleck jest przeciętnym mężczyzną w średnim wieku, który nie zrobił zawrotnej kariery zawodowej, ani nie stał się "głową rodziny". Jego losy sprawiły, że opiekuje się swoją niepełnosprawną matką, mieszka w biednej dzielnicy miasta i sam boryka się z wieloma problemami. 

Nie układa mu się w życiu miłosnym, a jego plany o karierze komika szybko ulegają destrukcji, gdy okazuje się, że ludzie zaczynają go nienawidzić. Całe zło, niesprawiedliwość, krzywda i problemy psychiczne sprawiają, że Fleck w końcu pęka i staje się tytułowym złoczyńcą. Zobaczcie zwiastun "Jokera": 

Powrót Batmana
Powrót Batmana
Przeczytaj także Sztuczna inteligencja napisała scenariusz do filmu o Batmanie. Jest genialny!

Reżyserem i scenarzystą "Jokera" jest Todd Philips, twórca serii "Kac Vegas". W filmie oprócz Joaquina Phoenixa zobaczymy również Roberta De Niro, Zazie Beetz, Bryana Callena, Frances Conroy, Billa Campa i Glenna Fleshlera. Produkcja zadebiutuje na ekranach kin już 4 października 2019 roku. 

Zobacz także: "Joker": Jaką kategorię wiekową otrzyma film z Joaquinem Phoenixem?

Tagi: Zwiastuny Joker Joaquin Phoenix