Tak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym "Stardust". Zobaczcie pierwsze zdjęcie

20.08.2019 14:17
Tak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym "Stardust". Zobaczcie pierwsze zdjęcie Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Salon Pictures zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu "Stardust", które przedstawia Johnny'ego Flynna w roli Davida Bowiego. Zobaczcie materiały promujące dzieło o wybitnym artyście.

Wschodzący gwiazdor Johnny Flynn ma na koncie między innymi niedawny film "Beast", za który reżyser Michael Pearce zdobył nagrodę BAFTA. Oprócz tego aktor niedawno wystąpił w adaptacji "Vanity Fair" Williama Makepeace'a Thackeraya. Flynn w "Stardust" wciela się oczywiście w legendarnego wokalistę Davida Bowiego, który w filmie wybiera się do USA w 1971 roku.

Jak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym Stardust?

Tam młody artysta tworzy ikoniczną personę - Ziggy'ego Stardusta. W pozostałych rolach pojawią się Jena Malone jako żona Bowiego, Angie, a także Marc Maron. Aktor wcieli się w agenta i rzecznika prasowego Bowiego, Roba Obermana. Zobaczcie pierwsze oficjalne zdjęcie ze "Stardusta":

johnny-flynn-in-stardust-photo-by-paul-van-carter Fot. foto: materiały prasowe/PAUL VAN CARTER
Przeczytaj także

Projekt był dotychczas opisywany przez twórców jako "origin story", a także "film o momencie w czasie", a nie jako pełnoprawna biografia Thin White Duke'a. Producenci "Stardusta" porównali swój projekt do "Control" i "Nowhere Boya", które opowiadały o Joy Division i Johnie Lennonie. W związku z tym, twórcy nie muszą skupiać się w całości na muzyce Bowiego i wykorzystają piosenki z epoki, a nie jego oryginalne przeboje. 

O filmie "Stardust" usłyszeliśmy najpierw w styczniu 2019 roku, kiedy to produkcja zebrała negatywne opinie od rodziny Bowiego. Jego syn, Duncan Jones skrytykował twórców na Twitterze, że rodzina nie zgodziła się na powstanie produkcji, a także nie udzieliła pozwolenia na użycie muzyki Bowiego w filmie.

"Stardust" jest reżyserowany przez Gabriela Range'a, a scenariusz napisał Christopher Bell. Producentami są Paul Van Carter i Nick Taussig. Data premiery filmu pozostaje nieznana. 

Zobacz także: Stevie Ray Vaughan był zły na Davida Bowiego za teledysk do "Let's Dance"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.