Oto pierwszy zwiastun filmu o Davidzie Bowiem. Zobaczcie zapowiedź "Stardust"
29.10.2020 11:07
Oto pierwszy zwiastun filmu o Davidzie Bowiem. Zobaczcie zapowiedź "Stardust" Fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Cóż, nie będziemy nikogo oszukiwać - nie jest to produkcja z budżetem dorównującym "Bohemian Rhapsody", czy "Rocketmanowi". W filmie nie będzie nawet piosenek autorstwa Bowiego, ponieważ nie zgodziła się na to jego rodzina.

Główną rolę w filmie gra muzyk/aktor Johnny Flynn. Sama fabuła przedstawia zaś Davida Bowiego jeżdżącego po USA w 1971 roku, na krótko przed przedstawieniem światu Ziggy'ego Stardusta, co przyniosło mu niewyobrażalną popularność.

David Bowie - zobaczcie zwiastun filmu biograficznego o artyście

Flynn zrzucił ponad 15 kilogramów na potrzeby filmu "Stardust", który... nie będzie zawierał żadnych utworów Davida Bowiego. Aktor wyjaśnił niedawno w rozmowie z "The Guardian", że przez to "najprawdopodobniej wiele osób z armii Bowiego będzie bardzo sceptycznie nastawionych do naszej produkcji". Cóż, wydaje się to być słuszną obserwacją. 

Przeczytaj także

Zresztą sama rodzina Davida Bowiego odsunęła się od nadchodzącego projektu. Jego syn i reżyser (m.in. "Kod nieśmiertelności", czy "Warcraft") Duncan Jones wyjaśnił, że "Stardust" nie jest autoryzowany i nie będzie zawierał żadnych utworów Bowiego. Szkoda, ale po zobaczeniu tego zwiastuna trochę się nie dziwimy. Ten, mówiąc krótko, nie jest zbyt zachęcający. Ale zobaczcie sami, może wam się spodoba:

Przeczytaj także

Pierwotnie premiera filmu miała się odbyć na Tribeca Film Festival, ale ten został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa. Oficjalnie produkcję zaprezentowano na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Diego w październiku 2020 roku. 

Premiera filmu ma nastąpić na platformach streamingowych 25 listopada 2020 roku, a "Stardust" ma też zagościć w kinach w USA w okresie Świąt Bożonarodzeniowych.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.