Oto zwiastun nowego serialu od Stephena Kinga o tytule "Lisey's Story". Julianne Moore wystąpiła w roli głównej

12.05.2021 11:09
Oto zwiastun nowego serialu od Stephena Kinga o tytule "Lisey's Story". Julianne Moore wystąpiła w roli głównej Fot. AP Photo/Mark Lennihan/East News

"Ulubiona powieść" Stephena Kinga doczekała się serialowej adaptacji. Zobaczcie zapowiedź "Lisey's Story".

Lisey's Story - Stephen King napisał scenariusz do serialu na podstawie swojej książki

Stephen King nie mógł się doczekać adaptacji "Lisey's Story" - był na tyle podekscytowany, że postanowił sam napisać scenariusz do adaptacji własnej książki. To dość ciekawe podejście, biorąc pod uwagę fakt, że tyle razy oddawał pole do popisu filmowcom.

Polecamy

Tak czy siak, serial w końcu powstał, zadebiutuje na Apple TV+ już niedługo, a my możemy teraz zaznajomić się z oficjalnym zwiastunem produkcji "Lisey's Story":

"Lisey’s Story" to bardzo osobista historia, w której Lisey Landon (Julianne Moore) stara się odnaleźć w świecie dwa lata po śmierci jej męża, znanego pisarza Scotta Landona (Clive Owen). Seria niepokojących wydarzeń sprawia, że Lisey musi się zmierzyć ze wspomnieniami z czasów małżeństwa, które specjalnie lata temu pochowała w swojej podświadomości. W serialu pojawią się również Joan Allen, Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan, Ron Cephas Jones oraz Sung Kang.

Polecamy

Historia jest inspirowana prawdziwym życiem Kinga - autor przeszedł kilkanaście lat temu poważne zapalenie płuc, a w czasie jego pobytu w szpitalu, żona postanowiła przeprowadzić renowację jego domowego biura. Autor wspomniał o tym fakcie w konferencji prasowej z początku 2021 roku:

Pomyślałem wtedy: "Czyli tak, wyglądałby ten pokój, gdybym zmarł". I tak powstało "Lisey's Story". To dla mnie bardzo ważna opowieść - to jest moja ulubiona rzecz, którą napisałem! To historia o miłości, małżeństwie i kreatywnych impulsach, która przy okazji ma świetnego złoczyńcę, co też jest zawsze w cenie.

Stephen King przyznał też, że dzięki stworzeniu tego serialu wie teraz, iż nie ma czegoś takiego, jak "opowieść niemożliwa do sfilmowania". Serial "Lisey's Story" ma zadebiutować już 4 czerwca 2021 roku na Apple TV+. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.