02.10.2018 19:10

Pajęcza rodzina jednoczy się w nowym zwiastunie „Spider-Man: Uniwersum”

Pajęcza rodzina powiększyła się o kolejnych Spider-Manów w kolejnym zwiastunie nadchodzącej animacji o Pajączku. Poznaliśmy również wrogów ludzi-pająków.

Spider-Man: Uniwersum
foto: kadr z wideo

Spider-Man – ikona popkultury, kochany przez cały świat superbohater. Nie ma nikogo takiego, jak on. Czy rzeczywiście? Na to pytanie odpowiada nowy zwiastun „Spider-Man: Uniwersum”, w którym oprócz Milesa Moralesa, Petera Parkera i Gwen Stacy poznajemy jeszcze... Spider-Mana Noir (Peter Parker z wczesnego XX wieku, grany przez Nicolasa Cage'a), Peni Parker (pilot kostiumu SP//dr) oraz Spider-Hama (Peter Porker), czyli zwierzęcą wersję Pajączka. Komu ta pajęcza rodzina rzuci wyzwanie?

Wychodzi na to, że zderzaczowi hadronów, którego posiadaczem jest Wilson Fisk, aka Kingpin. Oprócz tego w zwiastunie pojawia się jeszcze Scorpion, a przez ułamek sekundy widać (najprawdopodobniej) Ultimate Green Goblina, czyli większą i straszniejszą wersję Normana Osbourne'a, który pochodzi z uniwersum Milesa Moralesa. Brzmi skomplikowanie, ale sam film zapowiada za to dużo zabawy:

Spider-Man - alternatywne wersje postaci

Miles Morales zadebiutował na łamach komiksów w 2011 roku i został Spider-Manem po śmierci Petera Parkera z alternatywnego świata znanego jako Ulitmate Universe. Z czasem chłopak pojawił się na łamach komiksów dziejących się w kanonicznej rzeczywistości. Stało się to podczas wydarzenia „Spider Verse” z 2014 roku. Podczas tego wydarzenia pojawiły się wszystkie wersje Spider-Mana i połączyły siły, walcząc z upiornym Morlunem. Film studia Sony ma być adaptacją serii komiksów. Jednym z głównych bohaterów będzie właśnie Miles Morales, który obecnie cieszy się dużą popularnością wśród fanów Marvela i działa równolegle do klasycznego Spidey'ego. 

Reżyserami filmu są panowie Phil Lord i Chris Miller, czyli twórcy odpowiedzialni za „Lego. Przygoda” i „21 Jump Street”. Filmowcy postanowili przedstawić zupełnie nowe oblicze Uniwersum Spider-Mana. Coś takiego zobaczymy na wielkim ekranie po raz pierwszy, zatem niedziwne, że fani nie mogą się doczekać produkcji.

Spider-Man: Uniwersum - kiedy premiera?

Film będzie prezentem gwiazdkowym dla fanów pajączka, ponieważ premiera „Spider-Man Uniwersum” odbędzie się w dzień Bożego Narodzenia, czyli 25 grudnia 2018 roku. Jeśli chodzi zaś o Pajączka, w którego wciela się Tom Holland, to jego zobaczymy w „Avengers 4” (kwiecień 2019), a następnie w „Spider-Man: Far From Home” (lipiec 2019).

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Spider-Man Marvel