Palenie zabija! Rzuć papierosy z Freddym Kruegerem

Sergiusz Kurczuk
23.08.2017 15:08
Palenie zabija! Rzuć papierosy z Freddym Kruegerem Fot. WTFLOL/YouTube

Bohater filmów z serii „Koszmar z ulicy Wiązów” wystąpił w zabawnej reklamie nakłaniącej palaczy do rzucenia papierosów. Freddy Krueger przekonuje, że palenie zabija i to dosłownie. 

Chociaż Freddy Krueger nie jest raczej odpowiednią osobą do udzielania jakichkolwiek rad, na zabijaniu zna się jak nikt. No, może poza resztą bohaterów slasherów, ale trzeba przyznać, że bohater „Koszmaru z ulicy Wiązów jest w swoim fachu jednym z najlepszych. Nic dziwnego, że pojawił się śmiesznej reklamie zachęcającej palaczy do przerzucenia się ze zwykłych papierosów na ich elektroniczne odpowiedniki. W końcu nawet brytyjskie Ministerstwo Zdrowia rekomenduje e-papierosy. Twórcy spotu prezentują nieznaną wersję powstania demonicznego seryjnego mordercy. Krótki film stworzony przez grupę youtuberów z kanału WTFLOL pod tytułem „Nightmare on Vape Street przybliża ją wszystkim fanom oryginału Wesa Cravena.

Według nowej wersji Freddy był jednym z miłośników tradycyjnych papierosów (pomijamy te zdjęcia dzieci na biurku). Lubił palić, bo myślał, że papieros uczyni go fajniejszym w oczach innych. Jednak pewnego dnia doszło do podwójnej tragedii. Kiedy płuca zaczęły odmawiać mu posłuszeństwa, rzucił (i to dosłownie) fajki, co spowodowało pożar. Jednak Krueger nie zginął, a przynajmniej nie jak większość palaczy. Powrócił ze spaloną twarzą i rękawicą uzbrojoną w pięć ostrych jak brzytwy pazurów. Od tej pory ściga nastolatków popalających sobie papierosy i udowadnia im, że palenie zabija. Nam zresztą też, pokazując do kamery czarne od wdychanego dymu płuca jednej ze swoich ofiar. 

W ostatniej części śmiesznego filmu widzimy jak wesoły Freddy przemierza słoneczny park z e-papierosem w rękawicy. Siada na ławce i zachęca wszystkich palaczy do przerzucenia się na wapowanie. Podkreśla przy tym zalety palenia e-papierosów - są bezpieczne, bo nie wywoła się nimi pożaru, a poza tym mają różne smaki. Na końcu pojawia się napis: „Palenie może być prawdziwym koszmarem. Jak widać, nawet Freddy Krueger wszedł w XXI wiek. Czy filmowa wersja tego bohatera też na dobre zagości w nowym millenium? Po nieudanym remake'u z 2010 roku studio New Line ma w planach kolejne podejście do klasycznego filmu grozy. Czy tym razem się uda? Zobaczymy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.