Para odtworzyła taneczną scenę z „La La Land”

Robert Skowronski
07.02.2017 09:51
Para odtworzyła taneczną scenę z „La La Land” Fot. kadr z wideo

Ostatni obraz Damiena Chazelle'a już odciska swoje piętna na widzach, którzy zaczynają otaczać „La La Land” kultem. Dowodem tego poniższe wideo.

Zachwyty nad filmem z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem wyraziłem już w recenzji. Z kolei branża zrobiła to podczas rozdania Złotych Globów. A widzowie robią to m.in. poprzez odtwarzanie słynnej tanecznej sceny i publikowanie swoich popisów w serwisie YouTube. „La La Land” będzie prawdopodobnie jednym z tych dzieł, o którym przyszłe pokolenia filmoznawców będą się uczyły na studiach, a jeśli nie, to przynajmniej będzie służył jako przykład dla adeptów sztuki operatorskiej. Jedno jest pewne, robiącemu furorę musicalowi nie można odmówić stania się popkulturowym fenomenem ostatnich miesięcy.

Sekwencja następująca po tym jak Sebastian oraz Mia wychodzą z imprezy nad basenem, by szukać zaparkowanego samochodu, jest czarująca. Postać grana przez Goslinga chwyta się za słup latarni, co jest ukłonem złożonym „Deszczowej piosence”, i ostatecznie obserwujemy taneczne zdolności ekranowej pary. Ławka, zachód słońca i zapierająca dech w piersi panorama za bohaterami.

Scena została odtworzona przez niejakich Carsona Deana i Kaushę Campbell. Zobaczcie z jakim pietyzmem odwzorowali nie tylko scenografię, ale i choreografię:

Carson Dean poinformował, że część elementów scenografii została specjalnie stworzona na potrzeby filmiku. Nie uświadczymy tu wspomnianej wcześniej latarni, zaś ławka została wcześniej przygotowana. Buty i ręcznie zdobiona sukienka zostały zamówione z sieci. Największym problemem było zdobycie niebieskich butów i torebki dla odtwórczyni roli Mii. 

Scena została nakręcona w Griffith Park w kalifornijskim Burbank. Ten fragment drogi jest zamknięty, więc tancerze musieli przejść pieszo około 3 km, aby dostać się do tego miejsca, co nie było wcale łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę to, że nieśli ze sobą ławkę, kamerę i sprzęt oświetleniowy.

Przegląd rodzajów eleganckich półbutów męskich

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.