Patrick Stewart odbył rozmowę z szefem Marvel Studios. Czy aktor wróci do serii "X-Men"?

21.01.2020 13:34
Patrick Stewart odbył rozmowę z szefem Marvel Studios. Czy aktor wróci do serii "X-Men"? Fot. kadr z filmu X-Men 2

Patrick Stewart, który od wielu lat wcielał się w Charlesa Xaviera w filmach o X-Men, spotkał się z szefem Marvel Studios. Czy aktor powróci jako lider mutantów w kolejnych produkcjach MCU?

Kiedy w marcu 2019 roku Disney oficjalnie przejął 20th Century Fox, tysiące fanów na całym świecie doskonale wiedziały, co się szykuje. Kinowy świat Marvela zostanie wzbogacony o X-Men - grupę mutantów, której filmowe przygody cieszyły się powodzeniem od roku 2000. Nowi superbohaterowie w MCU są już tylko kwestią czasu. Teraz pytaniem pozostaje, kto wcieli się w słynnych herosów. Czy powrócą dobrze znani aktorzy, a może zobaczymy całkiem nowych odtwórców? Patrick Stewart wypowiedział się na temat ponownego zagrania Charlesa Xaviera.

X-Men w MCU - Patrick Stewart ponownie jako Charles Xavier?

Pierwsza filmowa część adaptacji komiksowych X-Men zadebiutowała na kilka lat przed pierwszym filmem Marvel Studios. Popularność serii utrzymywała się przez prawie dwie dekady, ale w 2019 roku zakończono historię X-Manów filmem "Dark Phoenix". Nadal na tapecie są dwa spin-offy w postaci "Deadpoola" i "New Mutants", ale najsłynniejszych mutantów czeka kolejny reboot. Tym razem osadzający ich przygody pomiędzy innymi dobrze znanymi superbohaterami.

Przeczytaj także

Jak podaje serwis Digital Spy, Patrick Stewart odbył rozmowę z szefem Marvel Studios. Kevin Feige rozmawiał z aktorem na temat ewentualnego powrotu do reaktywowanej serii przygód X-Men. W wywiadzie dla portalu Stewart zdradził swoją decyzję. Okazuje się, że nie zobaczymy go już jako Professora X.

Oto problem... Jeśli nie zrobilibyśmy "Logana", wtedy bym się zgodził i prawdopodobnie byłbym gotowy, żeby znowu usiąść na tym wózku inwalidzkim ponownie jako Charles Xavier. Ale "Logan" zmienił wszystko. (...) Byliśmy poruszeni tą historią. Ja i [Hugh Jackman] poruszyliśmy się nawzajem. ale również podjęliśmy decyzję, żegnając się z naszymi postaciami. W tym sensie to nie były tylko śmierci dwóch mężczyzn z serii, ale również pożegnanie z naszymi rolami.

Stewart wspomniał film "Logan" z 2017 roku, który przedstawiał ostatnie lata życia tytułowego bohatera w postapokaliptycznej przyszłości. Spotkanie, które miało miejsce kilka miesięcy temu, dotyczące powrotu do serii, odbyło się po prostu za późno. 

Przeczytaj także

Fakt, że w ogóle do niego doszło, sugeruje jednak, że twórcy MCU chcieli w jakiś sposób połączyć dwa filmowe uniwersa w spójną całość. Tak przynajmniej można sądzić na podstawie próby ponownego angażu Stewarta. Byłoby to jednak dość trudne do zrealizowania, bo wśród nowych "X-Men" zabrakłoby Wolverine'a, którego do tej pory grał Hugh Jackman. Aktor podobnie jak Stewart pożegnał się z serią w "Loganie". O wiele bardziej prawdopodobny jest więc gruntowny reboot i opowiedzenie historii mutantów od samego początku, być może przy wykorzystaniu trochę mniej oklepanych postaci.

Przeczytaj także

"X-Men" w MCU - kiedy premiera?

Na razie jednak możemy tylko gdybać, gdyż X-Men zadebiutują w filmach Marvela dopiero za kilka lat. Twórcy zapowiedzieli, że w najbliższej przyszłości skupia się na Fazach Czwartej i Piątej, prezentując przygody mniej znanych bohaterów komiksów oraz kontynuacji dobrze prosperujących serii. Nie zabraknie też pierwszych seriali Marvela, w których pojawią się aktorzy z filmów. Pierwszą produkcją Czwartej Fazy będzie "Black Widow", której premiera odbędzie się już 1 maja 2020 roku. Natomiast 4 listopada zobaczymy "Eternals".

Przeczytaj także

Zobacz też: Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.