Patrick Stewart porzucił rolę Profesora X

Robert Skowronski
27.02.2017 10:55
Patrick Stewart porzucił rolę Profesora X Fot. kadr z filmu

W ślady Hugh Jackmana poszedł również jego ekranowy partner, filmowy Charles Xavier.

Jackmanowi zależało na filmie „Logan” w podwójny sposób. To dlatego, że dla aktora miał to być ostatni raz, kiedy wcieli się na ekranie w Wolverine'a. Hugh Jackman wydaje się pozostawać wierny swojemu postanowieniu, a kolejną gwiazdą, która zdecydowała się opuścić cykl jest Patrick Stewart.

Jeszcze do niedawna dawał on fanom serii nadzieję na to, że powróci do roli Profesora X. Jednak po seansie „Logana” na festiwalu w Berlinie doszedł do wniosku, że nie mógłby sobie wymarzyć lepszego pożegnania z postacią i nie zamierza zmieniać tego stanu rzeczy:

W Berlinie nasza trójka usiadła, by obejrzeć film. Byłem nim tak poruszony, bardziej niż za pierwszym razem, gdy go widziałem. Może to przez towarzystwo, w którego otoczeniu byłem? Gdy kończył się film Hugh chwycił mnie za rękę i zobaczyłem jak wyciera łzę z oka. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że robię to samo. Później film się skończył, a my mieliśmy wejść na scenę, na szczęście dopiero po napisach końcowych. Mieliśmy więc czas, żeby posiedzieć i wówczas uświadomiłem sobie, że nigdy nie będzie lepszego, bardziej perfekcyjnego, emocjonalnego i pięknego sposobu na pożegnanie się z Charlesem Xavierem niż właśnie ten. Jeszcze tego samego wieczoru powiedziałem Hugh, że ja też kończę.

Patrick Stewart jako Charles Xavier pojawiał się na ekranie od pierwszego filmu Bryana Singera z serii „X-Men”. W sumie aktor wcielił się w postać aż w siedmiu odsłonach cyklu, a ponadto użyczył bohaterowi głosu w trzech grach wideo.

„Logan” w reżyserii Jamesa Mangolda trafi do kin już 3 marca 2017 roku. Fabuła skupi się na tracącym swoją moc Wolverinie, który staje się opiekunem Laury, dziewczynki o ponadprzeciętnych zdolnościach. Ją i nie tylko możemy zobaczyć w ostatnim spocie promującym film:

Studio 20th Century Fox zapowiedziało szereg spin-offów serii „X-Men”, jak „The New Mutants”, „X-Force” oraz „Gambit”, a także serial aktorski. Jednak o żadnym z tych projektów zbyt wiele nie wiadomo, podobnie jak o tym w jaki sposób studio chce rozwijać swoją franczyzę. Jedną z bardziej popularnych teorii jest to, że kolejna odsłona będzie poświęcona postaci Dark Phoenix. Te doniesienia nie zostały potwierdzone, ale opublikowana lista nadchodzących produkcji potwierdzałaby te wieści. Nowy film o Mutantach miałby prawdopodobnie zostać zatytułowany „X-Men: Supernova”.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.