Patryk Vega nakręci dokument o siostrach dominikankach

Natalia Hluzow
16.11.2018 11:12
Patryk Vega nakręci dokument o siostrach dominikankach Fot. AGENCJA SE/East News

Reżyser "Botoksu", "Pitbulla" i "Kobiet mafii" postanowił zrealizować film dokumentalny ukazujący kulisy pracy sióstr dominikanek, prowadzących ośrodek w Broniszewicach.

Tematyka związana z Kościołem katolickim stała się ostatnio niezwykle popularna wśród polskich filmowców. Wojciech Smarzowski zrealizował bijący rekordy popularności "Kler",  TVP zapowiedziało premierę "Klechy", a Tomasz Sekielski postanowił nakręcić dokument o księżach pedofilach. Nic dziwnego, że po tak gorący temat postanowił sięgnąć także najbardziej płodny ze współczesnych polskich reżyserów - Patryk Vega. 

Patryk Vega kręci dokument o siostrach zakonnych

Tym razem nie spodziewajcie się jednak prania brudów, bijatyk i niewybrednego języka. Film dokumentalny o dominikankach z Broniszewic ma być hołdem złożonym zakonnicom i ich pełnej poświęceń pracy, jaką codziennie wykonują w ośrodku dla niepełnosprawnych chłopców.

O swoich planach Patryk Vega poinformował za pośrednictwem Instagrama.

Dominikanki z Broniszewic i ich Dzień Pingwina

Siostry dominikanki, które zajmują się prowadzeniem ośrodka dla niepełnosprawnych chłopców w zabytkowym pałacyku w Broniszewicach pod Pleszewem, zasłynęły akcją zorganizowaną w 2017 roku z okazji Dnia Pingwina. By uchronić ośrodek przed zamknięciem, opublikowały wideo, w którym chodzą po ośrodku krokiem pingwinów - w ten sposób zbierały pieniądze na nowy dom dla podopiecznych. Dominikanki zgromadziły wówczas 5 mln złotych. W kolejnym roku zorganizowały więc kolejną inicjatywę na Dzień Pingwina - rozdawały pluszowe pingwiny darczyńcom, którzy przekazali pieniądze na wyposażenie ośrodka.

Filmy Patryka Vegi

Zabierając się za dokument wychwalający pracę sióstr zakonnych, Patryk Vega nie rezygnuje oczywiście ze swoich ulubionych gangstersko-policyjnych tematów. Jeszcze w 2018 roku premierę będzie miał film "Plagi Breslau". Natomiast obecnie reżyser pracuje nad kolejną częścią "Kobiet mafii" z Piotrem Adamczykiem w jednej z głównych ról. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.