Patryk Vega nakręci film o polskim duchownym? Jest szansa na kolejny skandal

10.03.2021 13:20
Patryk Vega Fot. TRICOLORS/East News

Patryk Vega nie zwalnia tempa. Reżyser realizuje film za filmem, a każdy z nich budzi kontrowersję. Teraz ma zamiar zekranizować historię polskiego duchownego?

Patryk Vega to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów ostatnich lat. Jego filmy budzą skrajne emocje, jednak trzeba przyznać, że Vega jest twórcą niezwykle płodnym. W lutym reżyser opublikował dokument "Oczy diabła" o handlu dziećmi. Na falę krytyki nie trzeba było długo czekać.

Podobnie jak na kolejne plany filmowe Vegi. Już pod koniec lutego reżyser opublikował nagranie, na którym znalazł się fragment planu zdjęciowego jego najnowszej produkcji. Vega tym razem pracuje nad filmową opowieścią o zabójstwie "Pershinga".

Patryk Vega nakręci film o księdzu Kaczkowskim?

Ale to nie wszystko. Jak donosi portal se.pl, znajoma reżysera wyznała w rozmowie z redakcją, że Vega planuje także film o jednym z najpopularniejszych polskich duchownych.

Patryk chce teraz nakręcić film o księdzu Kaczkowskim. Będzie to spójne z jego nawróceniem się.

Ksiądz Jan Adam Kaczkowski zmarł w 2016 roku w wieku 38 lat. Chorował na nowotwór nerki oraz glejaka mózgu. Pomagał ludziom oswajać się ze swoimi dolegliwościami oraz ze śmiercią pracując w hospicjach. Za swoją działalność charytatywną otrzymał odznaczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski z rąk Bronisława Komorowskiego.

Polecamy

Historia księdza jest na tyle ciekawa, że podjęto już kroki jej zekranizowania. Reżyserem filmu "Na pełnej petardzie" jest Krzysztof Rzączyński, a za scenariusz do produkcji odpowiada Łukasz Ludkowski. W rolę znanego księdza ma wcielić się Dawid Ogrodnik. Premierę obrazu zapowiadano jeszcze na ten rok.

To jednak nie zniechęca Vegi. Jak cytuje swojego informatora se.pl:

Patryk zamierza prześcignąć tamten projekt. Przecież jest najszybszym polskim reżyserem.

Chęć nakręcenia filmu o duchownym może mieć związek z nawróceniem reżysera. Vega podkreślał w wielu wywiadach, że dzięki swojej przemianie zrozumiał, jakie kino chce teraz robić.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.