07.06.2017 11:48

Patryk Vega wybrał się z „Botoksem” do Afryki

Zakończył się plan zdjęciowy nowego filmu twórcy „Pitbulla” w Polsce, ale ten na Czarnym Lądzie dopiero się rozpoczął.

Patryk Vega wybrał się z „Botoksem” do Afryki
foto: East News

Nowym projektem Patryka Vegi jest „Botoks”, z którego mogliśmy zobaczyć garść zdjęć. Poznaliśmy także obsadę, a w niej nazwiska w większości już przetestowane w kinie Vegi, bo na ekranie zjawią się m.in. Olga Bołądź, Kasia Warnke, Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że zdjęcia do „Botoksu” realizowane będą w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii. Etap dotyczący pierwszej z lokalizacji już się zakończył. Teraz ekipa przeniosła się do Afryki - sceny realizowane są między innymi w wiosce Masajów oraz na kenijskim safari:

„Botoks” to film poparty wielomiesięcznymi wywiadami obrazującymi życie i pracę lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet.

O czym opowie fabuła? Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

To tylko część z wątków, które znajdą się w filmie. Nadrzędnym celem jest ukazanie historii silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów.

Ekipa ma już za sobą zdjęcia w Paryżu:

„Botoks” zadebiutuje 29 września 2017 roku. Patryk Vega ma w planach też zrealizować film policyjny odsłaniający operację pod przykryciem Centralnego Biura Śledczego i pokazujący, w jaki sposób polska policja działa w skali Europy i współpracuje z funkcjonariuszami z innych krajów w walce z międzynarodową przestępczością. Vega nie będzie jednak reżyserem kolejnej części „Pitbulla”. Stanowisko po nim objął Władysław Pasikowski.

Robert Skowronski
Tagi: News Patryk Vega