Paul Walker: 10 najlepszych filmów z udziałem aktora

20.11.2018
Aktualizacja: 24.04.2019 13:02
Paul Walker: 10 najlepszych filmów z udziałem aktora Fot. materiały prasowe

Aktor znany z "Szybkich i wściekłych" wystąpił również w ponad 20 innych produkcjach pełnometrażowych. Zobaczcie 10 najlepszych filmów z Paulem Walkerem.

30 listopada 2018 roku to 5. rocznica tragicznej śmierci Paula Walkera. Z tej okazji postanowiliśmy się przyjrzeć najlepszym występom aktora w filmach pełnometrażowych. 

Walker oprócz grania w "Szybkich i wściekłych", zasłynął również rolami w produkcjach z niższym budżetem i filmach po prostu mniej znanych. Oto 10 najlepszych filmów, w których wystąpił Paul Walker. Kolejność na liście jest przypadkowa.

1. Miasteczko Pleasantville (1998)

Jedna z pierwszych ról Walkera odbyła się u boku Toby'ego Maguire'a i Reese Witherspoon. Aktor wcielił się w postać Skipa Martina, nastoletniego szkolnego koszykarza.

2. Potęga strachu (2006)

Walker wcielił się w bandytę pracującego dla lokalnej mafii. Mężczyzna miał się pozbyć pistoletu, który był używany do zabijania policjantów. Niestety ta sztuka mu się nie udała i postać Paula Walkera musi uciec przed swoimi byłymi pracodawcami:

3. Przygoda na Antarktydzie (2006)

Paulowi Walkerowi w tym filmie partneruje grupa huskich. To zdanie powinno Wam wystarczyć do stwierdzenia, że warto się z nim zapoznać:

4. Sztandar chwały (2006)

Jak pewnie zauważyliście, 2006 rok był bardzo owocnym okresem w karierze Paula Walkera. Aktor miał również przyjemność wystąpić w produkcji Clinta Eastwooda, gdzie zagrał amerykańskiego żołnierza Hanka Hansena:

5. Prześladowca (2001) 

Teraz wrócimy do czasów, gdy Walker nie był jeszcze tak ogromną gwiazdą. Mężczyzna wcielił się w postać Lewisa, studenta, który zadziera ze złymi ludźmi podczas podróży do swojej ukochanej. Scenariusz do produkcji współtworzył J.J. Abrams:

6. Luz blues (1999)

Produkcja opowiadała historię nastoletnich chłopaków występujących w footballowej drużynie. Paul Walker występował w roli Lance'a Harbora, kapitana zespołu:

7. Godziny (2013)

Dramat z Paulem Walkerem w roli głównej. Postać aktora, Nolan Hayes, jest zmuszona do uratowania swojej córki podczas huraganu Katrina:

8. Chętni na kasę (2010)

Blockbuster, w którym Walkerowi towarzyszyli m.in. Idris Elba, Hayden Christiansen oraz muzycy T.I. i Chris Brown. Panowie razem tworzą supergrupę włamywaczy, która pragnie porwać auto przewożące 20 milionów dolarów:

9. Nowe życie (2008)

Po nieudanym napadzie i nieszczęśliwym wypadku Ben (Paul Walker) zostaje skazany na karę śmierci. W ramach eksperymentu dostaje nowe życie. Polecamy produkcję, możecie ją znaleźć za darmo na Youtubie:

10. Seria Szybcy i wściekli (2001-2015)

Brian O'Conner to zdecydowanie najbardziej znana kreacja aktorska Paula Walkera. Aktor wystąpił w większości filmów w serii - zagrał w "Szybkich i wściekłych", "Za szybcy, za wściekli", "Szybko i wściekle", "Szybcy i wściekli 5", "Szybcy i wściekli 6" oraz "Szybcy i wściekli 7". Nie wystąpił jedynie w spin-offie "Tokyo Drift" oraz w "Szybkich i wściekłych 8" (co jest oczywiście zrozumiałe). To własnie ta rola zdobyła największe uznanie ze strony widzów. Tysiące fanów uroniły łzy, gdy pod koniec 7. części "Szybkich i wściekłych" zobaczyliśmy taką scenę:

Paul Walker zmarł 30 listopada 2013 roku

Paul Walker, gwiazdor serii "Szybcy i wściekli", zginął 30 listopada 2013 roku wskutek urazów i poparzeń odniesionych w wypadku samochodowym. Rozpędzone Porsche, którego był pasażerem, wypadło z drogi, uderzyło w latarnię i drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Zarówno prowadzący samochód przyjaciel aktora, Roger Rodas, jak i sam Walker, zginęli na miejscu.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.