20.11.2018
Aktualizacja: 24.04.2019 13:02

Paul Walker: 10 najlepszych filmów z udziałem aktora

Aktor znany z "Szybkich i wściekłych" wystąpił również w ponad 20 innych produkcjach pełnometrażowych. Zobaczcie 10 najlepszych filmów z Paulem Walkerem.

Paul Walker
foto: materiały prasowe

30 listopada 2018 roku to 5. rocznica tragicznej śmierci Paula Walkera. Z tej okazji postanowiliśmy się przyjrzeć najlepszym występom aktora w filmach pełnometrażowych. 

Walker oprócz grania w "Szybkich i wściekłych", zasłynął również rolami w produkcjach z niższym budżetem i filmach po prostu mniej znanych. Oto 10 najlepszych filmów, w których wystąpił Paul Walker. Kolejność na liście jest przypadkowa.

1. Miasteczko Pleasantville (1998)

Jedna z pierwszych ról Walkera odbyła się u boku Toby'ego Maguire'a i Reese Witherspoon. Aktor wcielił się w postać Skipa Martina, nastoletniego szkolnego koszykarza.

2. Potęga strachu (2006)

Walker wcielił się w bandytę pracującego dla lokalnej mafii. Mężczyzna miał się pozbyć pistoletu, który był używany do zabijania policjantów. Niestety ta sztuka mu się nie udała i postać Paula Walkera musi uciec przed swoimi byłymi pracodawcami:

3. Przygoda na Antarktydzie (2006)

Paulowi Walkerowi w tym filmie partneruje grupa huskich. To zdanie powinno Wam wystarczyć do stwierdzenia, że warto się z nim zapoznać:

4. Sztandar chwały (2006)

Jak pewnie zauważyliście, 2006 rok był bardzo owocnym okresem w karierze Paula Walkera. Aktor miał również przyjemność wystąpić w produkcji Clinta Eastwooda, gdzie zagrał amerykańskiego żołnierza Hanka Hansena:

5. Prześladowca (2001) 

Teraz wrócimy do czasów, gdy Walker nie był jeszcze tak ogromną gwiazdą. Mężczyzna wcielił się w postać Lewisa, studenta, który zadziera ze złymi ludźmi podczas podróży do swojej ukochanej. Scenariusz do produkcji współtworzył J.J. Abrams:

6. Luz blues (1999)

Produkcja opowiadała historię nastoletnich chłopaków występujących w footballowej drużynie. Paul Walker występował w roli Lance'a Harbora, kapitana zespołu:

7. Godziny (2013)

Dramat z Paulem Walkerem w roli głównej. Postać aktora, Nolan Hayes, jest zmuszona do uratowania swojej córki podczas huraganu Katrina:

8. Chętni na kasę (2010)

Blockbuster, w którym Walkerowi towarzyszyli m.in. Idris Elba, Hayden Christiansen oraz muzycy T.I. i Chris Brown. Panowie razem tworzą supergrupę włamywaczy, która pragnie porwać auto przewożące 20 milionów dolarów:

9. Nowe życie (2008)

Po nieudanym napadzie i nieszczęśliwym wypadku Ben (Paul Walker) zostaje skazany na karę śmierci. W ramach eksperymentu dostaje nowe życie. Polecamy produkcję, możecie ją znaleźć za darmo na Youtubie:

10. Seria Szybcy i wściekli (2001-2015)

Brian O'Conner to zdecydowanie najbardziej znana kreacja aktorska Paula Walkera. Aktor wystąpił w większości filmów w serii - zagrał w "Szybkich i wściekłych", "Za szybcy, za wściekli", "Szybko i wściekle", "Szybcy i wściekli 5", "Szybcy i wściekli 6" oraz "Szybcy i wściekli 7". Nie wystąpił jedynie w spin-offie "Tokyo Drift" oraz w "Szybkich i wściekłych 8" (co jest oczywiście zrozumiałe). To własnie ta rola zdobyła największe uznanie ze strony widzów. Tysiące fanów uroniły łzy, gdy pod koniec 7. części "Szybkich i wściekłych" zobaczyliśmy taką scenę:

Paul Walker zmarł 30 listopada 2013 roku

Paul Walker, gwiazdor serii "Szybcy i wściekli", zginął 30 listopada 2013 roku wskutek urazów i poparzeń odniesionych w wypadku samochodowym. Rozpędzone Porsche, którego był pasażerem, wypadło z drogi, uderzyło w latarnię i drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Zarówno prowadzący samochód przyjaciel aktora, Roger Rodas, jak i sam Walker, zginęli na miejscu.

Tagi: Szybcy i wściekli Paul Walker