Powstaje film dokumentalny o życiu i tragicznej śmierci Paula Walkera

Natalia Hluzow
28.02.2018 18:41
Paul Walker|undefined Fot. kadr z filmu "Szybcy i wściekli"

Paul Walker, gwiazda „Szybkich i wściekłych”, zostanie upamiętniony filmem dokumentalnym. Twórcy dokumentu „I Am Heath Ledger” szykują produkcję poświęconą kolejnemu przedwcześnie zmarłemu aktorowi.

Paul Walker jeszcze z końcem lat 90. pojawiał się w filmach dla młodzieży jak „Cała ona” czy „Luz Blues”. W 2000 roku wystąpił także w nieco poważniejszej „Sekcie”. Jednak dopiero rola Briana O'Connera w „Szybkich i wściekłych” przyniosła mu prawdziwy rozgłos i zapewniła pracę w 6 filmach z serii. Od tego momentu aktor często grywał w filmach przepełnionych wyścigami samochodowymi. Sam nie miał jednak tyle szczęścia, co bohaterowie, w których się wcielał. Zginął tragicznie w wypadku drogowym.

Film dokumentalny o Paulu Walkerze

Realizacją dokumentu zajmą się Derrik Murray i Adrian Buitenhuis, którzy w 2017 roku zrealizowali film „I Am Heath Ledger”. Produkcja poświęcona Walkerowi będzie nosiła tytuł „I Am Paul Walker” i stanie się kolejną odsłoną serii skupionej na znanych postaciach, jak John F. Kennedy Jr,, Muhammad Ali, Bruce Lee czy Martin Luther King Jr.

W filmie mamy zobaczyć nie tylko historię kariery Walkera, ale też archiwalne rozmowy z aktorem m.in. na temat jego pasji do nurkowania, wywiady z jego przyjaciółmi i współpracownikami oraz materiały ukazujące jego zaangażowanie w odbudowę Haiti po trzęsieniu ziemi. 

Produkcja ma zadebiutować na platformie streamingowej Paramount Network już za kilka miesięcy - latem 2018 roku. 

Tragiczna śmierć Paula Walkera

Paul Walker zginął w wieku 40 lat w skutek urazów i poparzeń odniesionych w wypadku samochodowym. Rozpędzone Porsche, którego był pasażerem, 30 listopada 2013 roku wypadło z drogi, uderzyło w latarnię i drzewo, po czym zaczęło płonąć. Zarówno kierowca, jak i siedzący obok niego aktor, zginęli na miejscu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.