16.04.2019
Aktualizacja: 23.04.2019 14:31

Najlepsze filmy z Penelope Cruz. "Mama", "Blow", "Vanilla Sky"

Penelope Cruz to jedna z najbardziej kasowych aktorek w Hollywood. Wystąpiła w wielu znanych produkcjach. Przedstawiamy Wam ranking filmów, w których możemy podziwiać tę gwiazdę filmową.

Penelope Cruz najlepsze filmy
fot: Serge Arnal / Starface/EAST NEWS

Penelope Cruz to aktorka, której raczej nie trzeba przedstawiać. Kobieta zasłynęła w filmie Pedra Almodóvara "Drżące ciało", w którym zagrała rolę drugoplanową. Warto podkreślić, że filmy tego reżysera sprawiły, że aktorka została bardziej rozpoznawalna za granicą. "Volver" i "Wszystko o mojej matce" to kolejne produkcje w reżyserii Almodóvara, w których zagrała Penelope.

Penelope Cruz: Najlepsze filmy - Top 17

Julia Roberts najlepsze filmy
Julia Roberts najlepsze filmy
Przeczytaj także Najlepsze filmy z Julią Roberts. "Pretty Woman", "Powrót Bena", "Notting Hill"

Kiedy Penelope Cruz miała 15 lat występowała na konkursie talentów. W końcu została zauważona przez łowcę talentów. Dziewczyna rozpoczęła pracę jako prezenterka telewizyjna w programie dla nastolatek. Jednak początkująca aktorka chciała osiągnąć więcej. Penelope postawiła wszystko na jedną kartę i zdecydowała się zrobić wszystko, żeby osiągnąć sukces. Pierwszym poważniejszym filmem, w jakim zagrała kobieta, był "Szynka, szynka" Bigasa Luny.

1. "Szynka, szynka", reż. Bigas Luna (1992)

Film jest erotyczną farsą, która opowiada, że na świecie liczą się tylko dwie rzeczy: seks i jedzenie. Sylvia łączy się z młodym Jose, który jest uzależniony od piersi kobiety. Relacji sprzeciwia się matka chłopca, która nie zgadza się, żeby jej syn poślubił córkę miejscowej ladacznicy.

2. "Drżące ciało", reż. P. Almodóvar (1997)

W filmie nie przez przypadek splata się wiele historii. Historia tego, jak jedno zdarzenie może zmienić życie większości osób. Zdjęcia do filmu robiono w Madrycie, a muzykę do filmu stworzył Alberto Iglesias, jeden z popularniejszych kompozytorów filmowych.

3. "Wszystko o mojej matce", reż. P. Almodóvar (1999)

"Wszystko o mojej matce" to tytuł opowiadania, które pisze główny bohater filmu Amodóvara. Film skupia się na historii matki, która po stracie najbliższej osoby postanawia wybrać się do Barcelony, żeby odnaleźć ojca swojego syna.

4. "Kobieta na topie", reż. F. Torres (2000)

Isabella jest świetną kucharką, która rozsławiła restaurację swojego męża. Pewnego razu kobieta przyłapuje partnera na zdradzie. Isabella postanawia wyjechać do San Francisco, gdzie rozpoczyna nowe życie.

5. "Vanilla Sky", reż. C. Crowe (2001)

Tom Cruise w roli Davida, który niespodziewanie zakochuje się z dziewczynie swojego przyjaciela. Niestety w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez byłą narzeczoną, mężczyzna zostaje okaleczony.

6. "Blow", reż. T. Demme (2001)

Historia Georga Junga, który był dilerem narkotyków. We wczesnych latach 80. mężczyzna był odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek nowego narkotyku - kokainy. Jako jedyny Amerykanin współpracował z kartelem Medellin, na którym dorobił się milionów.

7. "Czekając na cud", reż. C. Palminteri (2004)

Historie mieszkańców Nowego Jorku, które splatają się ze sobą. Każdy z bohaterów w okresie bożonarodzeniowej gorączki musi stawić czoła problemom. Film kręcono nie tylko w Nowym Jorku, ale także w Montrealu.

8. "Namiętność", reż. S. Castellitto (2004)

Ojciec czuwa nad nieprzytomną córką w szpitalu, w którym jest chirurgiem. Postanawia opowiedzieć dziecku historię swojego życia. Na jaw wychodzi ponure oblicze ojca.

9. "Volver", reż. P. Almodóvar (2006)

Raimunda mieszka razem ze swoim bezrobotnym mężem i dorastającą córką w Madrycie. Jej siostra prowadzi zakład fryzjerski, a ciotka mieszka na wsi, z której pochodzi cała rodzina. Pewnego razu, kiedy kobieta wraca po pracy, odkrywa w mieszkaniu zwłoki męża.

10. "Elegia", reż. I. Coixet (2008)

Ekranizacja głośnej powieści Philipa Rotha, która opowiada o historii romansu krytyka teatralnego i studentki. Namiętność przeradza się w niebezpieczną miłość, a zazdrość w niszczycielską siłę. 

11. "Vicky Cristina Barcelona", reż. W. Allen (2008)

Vicky i Cristina to dwie młode Amerykanki, które przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Kobiety poznają Juana Antonio, przystojnego malarza, który wciąga przyjaciółki w romantyczną przygodę. Zabawny i inteligenty film Woody'ego Allena, który ukazuje wszystkie oblicza miłości.

12. "Nine - Dziewięć", reż. R. Marshall (2009)

Guido jest reżyserem, który cierpi na brak weny. Mężczyzna postanawia odbudować swoje relacje z kobietami, z którymi kiedyś go coś łączyło. To przywołuje masę wspomnień.

13. "Przerwane objęcia", reż. P. Almodóvar (2009)

Lena i Mateo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mężczyzna nie wie jednak, że kobieta jest żoną wpływowego milionera i nie wie też, że nocami Lena jest ekskluzywną prostytutką.

14. "Zakochani w Rzymie", reż. W. Allen (2012)

Film Woody'ego Allena przedstawia kilka zabawnych historii. Jack, młody student architektury, zaczyna fascynować się Monicą, przyjaciółką swojej dziewczyny. Leopoldo jest zwykłym człowiekiem, który z dnia na dzień staje się celebrytą. Anna, luksusowa prostytutka, która przypadkiem zostaje wciągnięta w miłosną intrygę.

15. "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", reż. F. León de Aranoa

Historia romansu Pablo Escobara i dziennikarki i ambitnej gwiazdy kolumbijskiej telewizji, Virginii Vallejo. Jednak niedługo po poznaniu Escobara, Vallejo dostrzega brutalną prawdę, która kryje się za obliczem mężczyzny.

16. "Wszyscy wiedzą", reż. A. Farhadi (2018)

Laura razem z dwójką swoich dzieci powraca do Hiszpanii. Spotyka tam swoją pierwszą miłość, Paco. Całą zabawę przerywa zniknięcie jednej z córek kobiety. Podczas poszukiwań na jaw wychodzi wiele mrocznych sekretów.

17. "Mama", reż. J. Medem (2015)

Magda jest nauczycielką, która wychowuje 10-letniego syna. Życie kobiety zmienia się diametralnie, kiedy dowiaduje się, że ma raka piersi. Kobieta musi stawić czoła diagnozie. 

Penelope Cruz jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek na świecie. Kobieta jest również pierwszą Hiszpanką, która zdobyła Nagrodę Akademii Filmowej. Penelope została laureatką Oscara za rolę drugoplanową w filmie "Vicky Cristina Barcelona".

Zobacz także: >>TOP 15 - Najlepsze filmy psychologiczne<<

Który film z Penelope Cruz lubisz najbardziej?