07.06.2018 10:57

Peter Jackson nie będzie pracował przy serialu „Władca Pierścieni” ani filmach DC

Peter Jackson był typowany jako twórca, który zaangażuje się w serial „Władca Pierścieni” lub kolejny film na podstawie komiksów DC. Reżyser zaprzeczył, że będzie brał udział przy tych produkcjach. 

foto: Marechal Aurore/East News, kadry z filmów: Władca Pierścieni i Liga Sprawiedliwości

Peter Jackson to pierwszy reżyser w historii kina, który porwał się na filmową adaptację dzieła J.R.R. Tolkiena i mu się to udało. Nic dziwnego, że kiedy pojawiły się informacje o tym, że platforma Amazon stworzy serial na podstawie „Władcy Pierścieni”, fani mieli nadzieję, że w przedsięwzięcie zaangażuje się Jackson. Nadzieje na udział reżysera mieli też miłośnicy filmów na podstawie komiksów DC. Jakiś czas temu pojawiły się bowiem plotki, że Jackson jest typowany jako jeden z filmowców, który ma zająć się kolejnym superbohaterskim blockbusterem. Okazuje się, że reżyser nie jest zainteresowany tymi produkcjami. 

Peter Jackson nie stworzy serialu „Władca Pierścieni” ani kolejnego filmu DC

Reżyser rozmawiał z francuskim portalem Allocine. W wywiadzie zapytano go, czy plotki na temat jego pracy przy serialu „Władca Pierścieni” mają w sobie, chociaż odrobinę prawdy. 

"

W ogóle nie jestem zaangażowany w serial „Władca Pierścieni”. Rozumiem, dlaczego pojawiło się przy nim moje nazwisko, ale nie mam nic wspólnego z tym przedsięwzięciem.  "

Prowadzący wywiad wykorzystał okazję i padło również pytanie o rzekome rozmowy z Warner Bros. w sprawie reżyserowania kolejnej produkcji dziejącej się w DCEU

"

To nie prawda. Z nikim na ten temat nie dyskutowałem. Nie jestem fanem komiksów, nigdy żadnego nie przeczytałem, więc nie jestem zbyt zainteresowany kinową adaptacją żadnego z nich. To w ogóle nie jest prawda.  "

Peter Jackson

Jackson dość dobitnie przekreślił nadzieje fanów „Władcy Pierścieni” i filmów opartych na komiksach DC. Oczywiście nie oznacza to, że w przyszłości filmowiec nie zaangażuje się w którąś z tych produkcji. W końcu serial bazujący na spuściźnie Tolkiena będzie kontynuowany na przestrzeni kilku lat. Nie wykluczone też, że z czasem Jackson przekona się do komiksów. W końcu to medium nie ogranicza się jedynie do historii o superbohaterach. Jednak póki co nie zobaczymy nazwiska reżysera ani w napisach serialu Amazona, ani w kolejnej superprodukcji DC. Najnowszym filmem przy którym pracował Jackson są „Zabójce maszyny”, które trafią do kin 4 stycznia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Peter Jackson Władca Pierścieni Liga Sprawiedliwości DC Comics DC Universe Amazon Prime