Peter Jackson ogłosił datę premiery filmu dokumentalnego o The Beatles. Będzie trwał 6 godzin!

18.06.2021 10:51
Peter Jackson ogłosił datę premiery filmu dokumentalnego o The Beatles. Będzie trwał 6 godzin! Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Peter Jackson postanowił zmienić nieco swój nadchodzący film dokumentalny "The Beatles: Get Back". Reżyser powiedział, że produkcja będzie trwała 6 godzin i zadebiutuje w amerykańskie Święto Dziękczynienia.

Get Back - film będzie trwał 6 godzin

Film "The Beatles: Get Back" to wysokobudżetowy film dokumentalny opowiadający o kulisach powstawania przedostatniego krążka studyjnego The Beatles o tytule "Let It Be". Peter Jackson otrzymał dostęp do 55 godzin niewidzianego wcześniej materiału, a także 140 godzin dźwięku nagranego w trakcie procesu nagrań do albumu.

Polecamy

Jak podaje Consequence of Sound, Peter Jackson stwierdził jednak, że "normalny" film nie spełni oczekiwań fanów. Reżyser potwierdził, że nadchodzące "Get Back" będzie trwało aż 6 godzin i zadebiutuje w długi weekend w Święto Dziękczynienia (to wypada w czwartek 25 listopada 2021 roku). Kolejne odcinki będą się pojawiały na Disney+ dzień w dzień w czwartek, piątek i sobotę. Każdy z epizodów ma trwać 2 godziny.

Jackson wyjaśnił kilka miesięcy temu w oficjalnym oświadczeniu, że film ma pokazać nam, jak to jest "być muchą na ścianie" w studiu The Beatles - jego zdaniem to doświadczenie, które chciałby przeżyć każdy fan czwórki z Liverpoolu. Reżyser stwierdził, że "Get Back" ma być "jak maszyna czasu, która zabiera nas do 1969 roku i pokazuje nam czwórkę przyjaciół bawiących się muzyką". 

Polecamy

Film powstał przy współudziale Paula McCartneya i Ringo Starra, Yoko Ono oraz żony George'a Harrisona, Olivii Harrison. Produkcję skomentował niedawno Starr, który stwierdził, że jest dumny z tego, jak wygląda "Get Back" - jego zdaniem oryginalny film "Let It Be" był depresyjny i nie oddawał tak naprawdę ducha tego procesu:

Kilkukrotnie rozmawiałem z Peterem na ten temat. Moim zdaniem był nie do zniesienia. Mówiłem mu, że tam była dobra atmosfera, dobrze się bawiliśmy, dużo się śmialiśmy. Graliśmy muzykę i robiliśmy to, co robimy najlepiej. 

Tak jak wspomnieliśmy, film "The Beatles: Get Back" będzie trwał łącznie 6 godzin i jego pierwsza część zadebiutuje na Disney+ 25 listopada 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.