Peter Jackson zdradził, kiedy zobaczymy zwiastun filmowej wersji „Żywych maszyn”

Natalia Hluzow
13.12.2017 15:29
Peter Jackson zdradził, kiedy zobaczymy zwiastun filmowej wersji „Żywych maszyn” Fot. concept art filmu/kadr z wideo

Reżyser słynący z trylogii „Władca pierścieni” już od dawna pracuje nad filmową wersją powieści Phillipa Reeve’a. Już niebawem będzie można zobaczyć pierwszy teaser tej produkcji.

Informacja o tym, że Peter Jackson zamierza zrealizować film na podstawie powieści „Żywe maszyny” Phillipa Reeve’a, krążyła w świecie filmu od lat. W 2016 roku potwierdzono, że obraz trafi wreszcie do produkcji, jednak nie wyreżyseruje go Peter Jackson, który zajmie się tylko scenariuszem i produkcją. Reżyserem został więc Christian Rivers, wieloletni współpracownik Jacksona, który w jego filmach pełnił funkcje storyboardzisty, speca od efektów specjalnych, a także II reżysera.

„Mortal Engines” ma trafić na ekrany w grudniu 2018 roku, jednak już teraz w kinach pojawi się zapowiadający go teaser. Ogłosił to sam Peter Jackson na swoim Facebooku:

Cześć wszystkim,

miło mi ogłosić, że teaser naszego filmu „Żywe maszyny” zadebiutuje w kinach na całym świecie wraz z filmem „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. „Żywe maszyny”, które wyreżyserował Christian Rivers, trafią do kin w przyszłym roku.

Mam nadzieję, że spodoba Wam się nasz pierwszy trailer.

Pozdrowienia,

Peter J

Powieść „Żywe maszyny” Phillip Reeve, na podstawie której Jackson i Rivers zrealizują swój film, to początek cyklu skierowanego do młodych dorosłych, który opowiada o futurystycznej przyszłości. Przemierzające świat, ruchome miasta przemierzają kontynenty w czasach, w których przetrwać mogą tylko najsilniejsi. Jak czytamy w oficjalnym opisie książki:

Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i... głodny. Wśród stalowych pokładów miasta młoda zabójczyni ściga własną ofiarę. Na jej drodze staje czeladnik cechu historyków. Ta chwila zmienia życie obojga. Już wkrótce Londyn przestaje być domem Toma i Hester, którym przyjdzie zmierzyć się z potężnym spiskiem, śmiercionośną bronią i potworną groźbą, jaka zawisa nad światem. Ale najpierw muszą pokonać własny strach...

W filmie zagrają m.in. Hugo Weaving, Robert Sheehan, Stephen Lang, Hera Hilmar i Jihae Kim. Premiera filmu została zapowiedziana na 14 grudnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.