Peter Jackson zrealizuje kolejny film DC?

Natalia Hluzow
10.05.2018 17:57
Peter Jackson zrealizuje kolejny film DC? Fot. Matt Baron/BEI/Shutterstock/EAST NEWS

W sieci pojawiła się informacja, że reżyser „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”  przymierza się do realizacji filmu z uniwersum DC Comics.

Nie da się ukryć, że filmowe uniwersum DC, zwane potocznie DCEU, radzi sobie nieco gorzej od MCU, które wydało właśnie na świat hitową produkcję „Avengers: Infinity War”. Niemniej, zarówno fani franczyzy, jak i jej twórcy wciąż wierzą jeszcze w sukces i lepszą (niż w przypadku „Batman v Superman” i „Ligii sprawiedliwości”) passę kolejnych filmów. Jeszcze w 2018 roku na ekrany wejdzie „Aquaman” z Jasonem Momoą w roli głównej, zaś w 2019 roku będziemy mieli szansę obejrzeć filmy „Wonder Woman 2” oraz „Shazam!”. W planach jest również całe mnóstwo innych projektów filmowych bazujących na komiksach DC i bardziej lub mniej związanych z rozszerzonym filmowym uniwersum. Niedawno w sieci pojawiła się plotka, że realizacją jednego z nich zajmie się Peter Jackson.

Peter Jackson kolejnym twórcą filmów DC?

Nowozelandzki reżyser, znany przede wszystkim jako twórca filmowej trylogii „Władca Pierścieni” i związanej z nią trylogii „Hobbit”, znajduje się na etapie negocjacji z serwisem Amazon w sprawie produkowania serialu opartego o dzieła J.R.R. Tolkiena. Informatorzy portalu The One Ring twierdzą jednak, że Jackson wraz ze swoją firmą produkcyjną New Zealand prowadzi także rozmowy z Warner Bros. w sprawie kolejnego filmu DC.

Na Twitterze The One Ring pojawiła się następująca informacja:

Właśnie podejmują się decyzje Petera Jacksona i jego ekipy NZ: Wrócić do Śródziemia z Amazonem czy pobawić się w uniwersum DC?

Jeśli wierzyć tym słowom, Peter Jackson stoi właśnie przed dylematem, w który długoletni i pracochłonny proces woli się zaangażować – czy czuwać nad wizją nowej wersji wydarzeń ze Śródziemia, czy też poświęcić się zupełnie nowemu doświadczeniu i wyreżyserować bądź wyprodukować film superbohaterski. Jeśli faktycznie stoi przed takim dylematem, jego rozwiązanie poznamy na pewno już niebawem.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.