Peter Serafinowicz o roli Kleszcza

Sergiusz Kurczuk
04.08.2017 12:51
Peter Serafinowicz o roli Kleszcza Fot. kadr z serialu

„The Tick” u nas znany lepiej jako Kleszcz, niebawem pojawi się w nowym serialu Amazona. Główną rolę zagrał Peter Serafinowicz. Aktor tłumaczy, co spowodowało, że zaangażował się w produkcję. 

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Tick w Polsce bardziej kojarzony jako Kleszcz, pojawił się w 1986 roku jako satyra na komiksy superbohaterskie największych amerykańskich wydawnictw. Na długo przed Deadpoolem, komiks drwił sobie z konwencji opowieści o zamaskowanych herosach. Animowany serial stacji Fox o przygodach niebieskiego siłacza w wielu kręgach jest kultowy. Włodarze Amazona postanowili wykorzystać modę na superbohaterów i przywrócić marce popularność. 25 sierpnia zadebiutuje nowy aktorski serial pod tytułem „The Tick”.

Twórcą i senarzysta serialu jest człowiek odpowiedzialny za komiksy z Kleszczem - Ben Edlund. W główną rolę wciela się aktor znany, chociażby ze „Strażników Galaktyki”, czy „Johna Wicka 2”, Peter Serafinowicz. Dziennikarz portalu screenrant.com podczas San Diego Comic Con 2017 zapytał artystę o jego najnowszą kreację. 

Tak naprawdę nie znałem Kleszcza, zanim nie dostałem scenariusza. Kiedy go przeczytałem, zdałem sobie sprawę, że to naprawdę wyjątkowa rzecz. Porozmawiałem z Benem [Edlundem] o tej postaci. Spotkaliśmy się po raz pierwszy ze scenariuszem, więc próbowałem wymyślić odpowiedni głos. Zawsze dużo pracuję głosem. Tworząc odpowiedni głos, wchodzę w postać. Rozmawialiśmy z Benem o moim głosie. Wydaje mi się, że jego pierwsza wskazówka to spiker z lat 60., więc pomyślałem o Rogerze Odrzutowcu z kreskówek dla dzieci. Chyba to był okres przełomu lat 60/70., kochałem ten głos, kiedy dorastałem. 

Przerysowana maniera idealnie pasuje do postaci, jaką jest główny bohater. Komiczny bohater, nieustraszony Roger Odrzutowiec, ma wiele cech wspólnych z Kleszczem. Superheros to niezbyt rozgarnięty wieczny optymista, który uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przy okazji jest trochę szalony i ma tendencje do podkręcania dramatyzmu nawet tam, gdzie go nie ma. Wyśmiewa więc patos dawnych bohaterów. Głos wypracowany przez Serafinowicza możecie podziwiać w oficjalnym zwiastunie serialu.

Będziecie oglądać „The Tick”?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.