26.06.2018 12:35

Pierce Brosnan uważa, że Tom Hardy powinien zostać kolejnym Bondem

Pierce Brosnan ma swój typ, jeśli chodzi o przyszłego Bonda. Chciałby, by następcą Daniela Craiga został Tom Hardy. Aktor wyraził też swoją opinię na temat tego, czy Agenta 007 powinna grać kobieta.

Pierce Brosnan Tom Hardy
foto: materiały prasowe; Chelsea Lauren/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Nazwisko Hardy’ego od dłuższego czasu pojawia się na liście potencjalnych, przyszłych odtwórców roli Jamesa Bonda obok Toma Hiddlestona, Idrisa Elby, Michaela Fassbendera, a nawet Chrisa Hemswortha. Jednak teraz, kiedy Hardy otrzymał błogosławieństwo samego Pierce’a Brosnana, który pełnił funkcję Agenta 007 w latach 1995-2002, jego szanse z pewnością wzrosły.

Tom Hardy nowym Jamesem Bondem? Tego chciałby Pierce Brosnan

Odkąd Daniel Craig ogłosił wszem i wobec, że po 25. filmie o Bondzie zamierza pożegnać się z rolą Agenta 007, trwają rozważania na temat tego, kto mógłby go godnie zastąpić. Jego poprzednik, Pierce Brosnan, który w samych superlatywach wyraża się na temat kreacji stworzonej przez Craiga, ma już w tym temacie wyrobione zdanie. Podczas jednego z ostatnich wywiadów podzielił nim w niedzielnym wydaniu The Daily Mail:

"

Daniel Craig jest niesamowitym Bondem. Jest bardzo sprawny fizycznie, wygląda jak zabójca. Naprawdę wierzysz, że to ktoś, kto mógłby zabić człowieka. Skarżył się na tę rolę, ponieważ musi w nią wkładać duży wysiłek fizyczny, ale zrobi jeszcze następny film. A później – myślę, że Tom Hardy byłby dobrym Bondem. Cieszyłbym się, widząc go w tej roli. Tu potrzeba aktora, który potrafi to rozbujać – bo to właśnie jest istotą Bonda. "

Pierce Brosnan: Kobieta w roli Bonda to nie byłby James Bond

Pierce Brosnan został również zapytany, czy seria o tak mizoginicznym bohaterze jak James Bond powinna być w ogóle kontynuowana w rzeczywistości naznaczonej przyczynami akcji #metoo. W swojej odpowiedzi aktor odniósł się nie tylko do charakteru Agenta 007, ale także do pomysłów, by Bonda grała w przyszłości kobieta:

"

Bond jest Bondem i nie możesz tego zmienić. Myślę, że kobieta mogłaby zagrać Bonda, tyle, że nie byłby to James Bond. "

Wypowiedź Pierce’a Brosnana jest kolejnym głosem przeciwko pomysłowi, by w imię różnorodności Bonda zagrała kobieta. Wcześniej swoją dezaprobatę wyraziła m.in. Rachel Weisz, prywatnie żona Daniela Craiga, twierdząc, że kobiety same mogą budować interesujące postaci i nie muszą być „żeńskimi wersjami” męskich ikon kina. Tropem tym poszły zresztą międzynarodowe gwiazdy, które pod wodzą Jessiki Chastain przygotowują właśnie film „355” o kobietach szpiegach.

Kto zagra Agenta 007 w kolejnym filmie? Czy Tom Hardy faktycznie jest najlepszym kandydatem do tej roli? O tym zadecydują producenci serii, kiedy Daniel Craig przejdzie na swoją „szpiegowską” emeryturę. Wcześniej będziemy mieli jednak okazję po raz ostatni zobaczyć go w tej ikonicznej roli. „Bond 25” w reżyserii Danny’ego Boyle’a ma trafić na ekrany kin w listopadzie 2019.

Kto powinien zagrać Jamesa Bonda po rezygnacji Daniela Craiga?

Natalia Hluzow
Tagi: News James Bond Tom Hardy