16.03.2018 10:51

Piersi nowej Lary Croft pod ostrzałem hejtera. Fani bronią fizjonomii Alicii Vikander

Nie wszystkim przypadł do gustu nowy wygląd bohaterki „Tomb Raider”. Fani aktorki i nowej serii gier postanowili kontratakować.

Lara Croft z Tomb Raider 3 i Alicia Vikander
foto: materiały prasowe

Lara Croft to idealny przykład seksizmu w grach wideo. Mimo niesamowitych odkryć na polu archeologicznym, przeżyciu wielu mrożących krew w żyłach przygód i umiejętności, których mógłby pozazdrościć jej nie jeden mężczyzna, w świadomości wielu ludzi słynie jedynie z obfitego biustu. Lara przez wiele lat uchodziła za growy symbol seksu. Wszystko zmieniła nowa seria gier, w której poznaliśmy genezę bohaterki. Twórcy postanowili odejść od tradycyjnego wyglądu Lary i dać jej bardziej naturalne proporcje ciała. Na tym wizerunku bazują autorzy najnowszego filmu o słynnej archeolog. 

Filmowa Lara Croft ma za mały biust?

W pierwszej próbie zekranizowania przygód Lary Croft postanowiono trzymać się oryginału i obdarzyć filmową postać dużymi piersiami. Między innymi z tego powodu w bohaterkę wcieliła się Angelina Jolie. Odtwórczynią młodszej wersji Croft została znana z takich filmów jak „Ex Machina”, czy „Jason Bourne” Alicia Vikander. Aktorka ma o wiele smuklejszą sylwetkę, przez co stała się obiektem ataków niektórych internautów. Na Twitterze pojawiło się wiele postów, których autorzy przyczepiają się do rozmiaru biustu Vikander. Jednym z nich jest youtuber znany jako Amazing Atheist Guy, który zamieścił kontrowersyjny wpis na temat aparycji nowej Lary. 

"

Czy muszę być tym dupkiem, który uważa, że jej cycki są za małe dla mnie jak na Larę Croft? Czy muszę być tym kolesiem? Czy muszę być tym, który do ku*wy, to mówi? Chyba tak. Sorry.  "

Autor postanowił też podzielić się fotomontażem, który przedstawia Vikander z powiększonymi piersiami. Zdjęcie podkreśla, że dla Amazing Atheist Guya najważniejszym kryterium wyboru aktorki wcielającej się w Larę Croft jest rozmiar biustu. 

"

Dobra. Chyba znalazłem rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.  "

Posty rozjuszył fanów Lary, którzy widzą w bohaterce coś znacznie więcej niż duże piersi. Nie zabrakło komentarzy, które wyśmiewają płytkie podejście youtubera do wyboru odpowiedniej aktorki. Przy okazji internauci wytykają mu też pewną niekonsekwencję, związaną z historią serii gier Tom Raider.

"

Nie chodzi o wielkość, gościu. Chodzi i kształt! Powinna być w końcu Larą Croft! Czemu do ch*ja pana jej cycki nie są trójkątne? No weźcie! Zróbcie to dobrze! "

"

Kiedy wypuszczono Tomb Raider na rynek w 1996 roku, piersi Lary były trójkątne. Przestań zachowywać się jakby rozmiar/kształt kobiecych piersi decydował o zdolności do zagrania Lary Croft. To naprawdę nie ma znaczenia, czy „widzisz” Alicię Vikander w roli Lary Croft... jest nią, pogódź się z tym.  "

"

Lara Croft jest zaje*istą postacią i nie definiuje jej rozmiar jej cycków. Żadna kobieta nie jest definiowana przez rozmiar jej cycków.  "

"

Ha, jej cycki nie są zrobione też z trójkątów - to również problem? Myślę, że ona raczej dobrze odzwierciadla „nową” Larę Croft. Jest fantastyczną aktorką, więc mam wysokie oczekiwania co do tego filmu.  "

W roku 2008 twórcy gry wyznali, że rozmiar piersi głównej bohaterki z pierwszej części był wynikiem pomyłki. Jej powiększony biust przez przypadek trafił do finalnej wersji produktu, ale na przestrzeni lat wizerunek Lary Croft ulegał stopniowym zmianom. Piersi i talia stały się bardziej naturalne, a postać dostała bardziej praktyczny niż bluzka na ramiączkach i ekstremalnie krótkie szorty strój. Jak widać, w XXI wieku nie ma już przyzwolenia na uprzedmiotawianie kobiet. I bardzo dobrze.

Nowe filmowe przygody Lary Croft trafią do polskich kin już 6 kwietnia 2018 roku. 

Co sądzisz o piersiach nowej Lary Croft?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Tomb Raider Alicia Vikander Lara Croft