Pierwowzór bohatera "Wilka z Wall Street" pozwał twórców filmu

27.01.2020 17:38
Pierwowzór bohatera "Wilka z Wall Street" pozwał twórców filmu Fot. kadr z wideo

Jordan Belfort, pierwowzór głównego bohatera filmu Martina Scorsese pozwał firmę Red Granite powiązaną z defraudacją pieniędzy.

Jordan Belfort to były makler giełdowy, który stał się inspiracją do nakręcenia "Wilka z Wall Street". Mężczyzna pozwał filmowców na niemalże 300 milionów dolarów za oszustwo. Belfort twierdzi, że przez firmę producencką Red Granite ucierpiał jego wizerunek.

Makler Jordan Belfort pozwał twórców "Wilka z Wall Street"

Belfort skierował swój pozew przeciwko firmie Red Granite, która odpowiadała za produkcję hitu z Leondardo DiCaprio "Wilk z Wall Street". Film opierał się na prawdziwych wspomnieniach byłego już maklera giełdowego. Członkowie firmy mają jednak na koncie szemrane interesy i defraudacje ogromnych sum, o czym nie poinformowali Jordana.

Przeczytaj także

Były makler uznał, że jego wizerunek został nadszarpnięty i zażądał zadośćuczynienia oraz anulowania umowy. Roszczenia Belforta mogą uniemożliwić twórcom nakręcenie kolejnych części produkcji.

Prawnik Red Granite, Matthew Schwartz odniósł się do pozwu i stwierdził:

Pozew Jordana Belforda jest desperacką i ironiczną próbą wycofania się z porozumienia, które uczyniło go bogatym i sławnym za pomocą całkiem realnych środków.

"Wilk z Wall Street" wśród swoich sukcesów może pochwalić się Złotym Globem oraz nominacją do Oscara dla odtwórcy głównej roli - Leonardo DiCaprio.

Zobacz też: Producent "Wilka z Wall Street" został aresztowany za pranie brudnych pieniędzy 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.