05.11.2018 15:12

Pierwsze przerażające zdjęcie z rebootu horroru "The Grudge - Klątwa"

Twórcy odświeżonej wersji horroru "The Grudge - Klątwa" zaprezentowali pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu. Czy przeraża jak powinno?

Pierwsze przerażające zdjęcie z rebootu horroru "The Grudge - Klątwa"
foto: kadr z filmu Klątwa

Ostatnie dwa lata to bardzo dobry czas dla wszystkich fanów kina grozy. Sukces serii "Obecność" i takich produkcji jak "Uciekaj!", "To", "Ciche miejsce", "Dziedzictwo: Hereditary", "Suspiria" czy "Halloween" spowodowały, że producenci filmowi przychylnym okiem spojrzeli na gatunek filmowy wzbudzający przerażenie. Tę sytuację wykorzystało studio Sony, które postanowiło powołać do życia reboot horroru "The Grudge - Klątwa". Praca na planie wre, czego dowodem jest pierwsze, upiorne zdjęcie z filmu.

"The Grudge - Klątwa" - pierwsze zdjęcie z rebootu horroru

2002 roku powstał japoński horror "Klątwa Ju-on", opowiadający o wolontariuszce, która zgłasza się do pracy w pewnym domu. Dziewczyna nie wie, że budynek od dawna jest nawiedzony i skrywa mroczne sekrety. Sukces oryginału spowodował, że dwa lata później powstał amerykański remake.

Obie wersje doczekały się również sequeli. Od czasu świetności serii "The Grudge - Klątwa" minęło już jednak prawie 20 lat, chociaż pomysł na reboot pojawił się po raz pierwszy w 2011 roku. Dopiero 7 lat później Sony zdecydowało się odświeżyć horror i powołać do życia nową wersję filmu.

Twórcy zaprezentowali jakich scen możemy się spodziewać po nowej wersji "The Grudge". Widzimy na nim kobiecą postać przyciśniętą do szklanej szyby. Szkło zniekształca obraz, ale doskonale widać, że bohaterka nie jest za drzwiami sama. Prawdopodobnie widzimy atak nieczystej siły.

Twórcy rebootu wypowiedzieli się na temat powstającego filmu. Początkowo za scenariusz opierający się na japońskim oryginale odpowiadał Jeff Buhler. Reżyser nowej wersj Nicolas Pesce postanowił jednak przepisać skrypt i dodać zupełnie nową mitologię do świata przedstawionego oraz zaprezentować fanom serii nowe przerażające duchy.

W filmie jedną z głównych ról gra Lin Shaye. Aktorka znana z innej horrorowej serii "Naznaczony" przyznała, że film będzie naprawdę przerażający. Artystka wyznała, że reboot "The Grudge - Klątwy" to najstraszniejszy film, w jakim grała. Film ma się różnić od oryginału nie tylko nową mitologią i przerażającymi zjawami, ale również klimatem. Horror stanie się bardziej wyrazisty, a jego twórcy lepiej osadzą go w rzeczywistości.

"The Grudge - Klątwa" - kiedy premiera rebootu?

Pierwsze zdjęcie z filmu prezentuje jaka atmosfera będzie towarzyszyć widzowi podczas seansu, jednak nie zdradza zbyt wiele na temat wydarzeń horroru. Czy rzeczywiście "The Grudge - Klątwa" zostanie okrzyknięta najstraszniejszym horrorem w historii kina? A może to tylko chwyt marketingowy twórców? Będziemy musieli poczekać na odpowiedź na to pytanie. Otrzymamy ją już za kilka miesięcy, bo reboot "The Grudge - Klątwy" trafi do kin latem 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Klątwa Horror