10.05.2017 11:44

Pierwsze recenzje „Króla Artura: Legenda miecza” oraz klip z Davidem Beckhamem

Widowisko Warner Bros. otrzymuje już pierwsze noty. W sieci znajdziemy także klip, gdzie widzimy Davida Beckhama. 

Pierwsze recenzje „Króla Artura: Legenda miecza” oraz klip z Davidem Beckhamem
Foto: Kadr z video

Reżyser „Króla Artura: Legenda miecza” nie może być zadowolony z pierwszych recenzji, jakie otrzymał jego najnowszy film. Gdy rozpatrzymy obecne wyniki z Rotten Tomatoes oraz Metacritic, dwóch największych portali sumujących opinie krytyków, można dojść do wniosku, że spektakl Warner Bros. będzie jednym z gorszych filmów blockbusterowych w 2017 roku. Wystarczy rzucić okiem na kilka z nich, aby się o tym przekonać.

Jamie Graham z Total Film napisał:

"

Tonalny niewypał z blitzkriegiem biczów, CGI oraz grzmiącej perkusji. Co raz mniej sztuczek ma w zanadrzu Ritchie. Film bezmyślnie przekracza cienką granicę między wizjonerstwem i miszmaszem. Dorównuje w tym akcentowi Hunnama, który co chwilę przechodzi z Cockneya w kalifornijski. "

Matt Singer z ScreenCrush:

"

Przesadzony film akcji, który tylko sporadycznie wyrywa nas z monotonii. Kompetentnie zrealizowany, ale w żaden sposób wyjątkowy. "

Bilge Ebiri w Village Voice:

"

Znajdą się tacy, co znienawidzą „Króla Artura” z powodu jego nadużyć i blockbusterowej fanfaronady. Jednak prawdziwym problemem jest to, że Ritchie nie poszedł na całość w opowiedzeniu historii na nowo. Próbując tchnąć nowe życie w starą legendę, wraz z innymi scenarzystami uczynił ją jedynie bardziej przewidywalną i bliższą innym filmom akcji i fantasy z ostatnich czasów. "

Właściwie wszystkie inne recenzje utrzymane są w podobnym tonie. Kolejna rzecz, która nie napawa optymizmem jest związana z cameo Davida Beckhama. W nowym fragmencie z filmu widzimy go w roli Triggera, przywódcy wieśniaków próbujących wydostać Excalibura z kamienia. Jego postać naśmiewa się z Artura (Charlie Hunnam), gdy ten przymierza się do wyciągnięcia miecza. Nie wygląda to zachęcająco. Pochlebstwa, jakie padły ze strony kolegi z planu wobec gry Davida teraz wydają się mocno na wyrost. Zobaczcie video:

Aktorskie umiejętności zdążył już sarkastycznie skomentować znany angielski dziennikarz Piers Morgan:

"

Świetna robota Davidzie. Jesteś genialnym aktorem. Widzę szanse na Oskara. Kolejny talent z tej super utalentowanej rodziny. "

Film na naszych ekranach pojawi się 16 czerwca 2017 roku. Prócz Hunnama i Beckhama, zobaczymy także Jude’a Lawa, Erica Bane, Astrid Berges-Frisbey, Djimona Hounsou oraz Aidana Gillena. 

Kamil Dachnij
Tagi: Guy Ritchie Film