Pierwsze spojrzenie na ognistą Sophie Turner i resztę obsady „X-Men: Dark Phoenix” zdradza szczegóły filmu

Natalia Hluzow
07.12.2017 18:11
Pierwsze spojrzenie na ognistą Sophie Turner i resztę obsady „X-Men: Dark Phoenix” zdradza szczegóły filmu Fot. materiały prasowe

Magazyn Entertainment Weekly opublikował pierwsze, ekskluzywne zdjęcia z planu oraz opis nowego filmu z serii X-Men.

Dark Phoenix powstaje i jest gotowa igrać z ogniem w nadchodzącym filmie „X-Men: Dark Phoenix”. Naga Sophie Turner znalazła się na okładce grudniowego magazynu Entertainment Weekly, który zaprezentował pierwsze zdjęcia z nadchodzącego filmu skupionego wokół Jean Grey i jej mrocznego alter ego.

Pierwsze wśród opublikowanych zdjęć ukazuje Sophie Turner w zjawiskowym wydaniu. Simon Kinberg, reżyser filmu wyznał, że by jak najlepiej zwizualizować niszczycielską moc Jean, postprodukcja filmu trwała niemal rok:

Chciałem ukazać niuanse, nie tylko skalę efektów specjalnych. To wymaga czasu.

Sophie Turner studiowała podobno różne zaburzenia osobowości aż po schizofrenię, by móc jak najbardziej realistycznie oddać dwoistość natury Jean. Jak powiedziała:

W tak wielu scenach musiałam wyjść od załamanej Jean (…) i w ułamku sekundy przeistoczyć się w tę pewną siebie, arogancką, krytykancką postać.

Na kolejnym zdjęciu widzimy Jennifer Lawrence w roli Mystique. Ma nową fryzurę i jest ponoć bardziej dojrzała. Jak mówi Lawrence:

Zaczęła być bardziej opiekuńcza względem dzieciaków ze szkoły, podczas gdy Charles chce je wypchnąć na świat, by pokazać wszystkim, że mutanci mogą być dobrzy dla ludzkości. A ja po prostu widzę w nich małe dzieci.

Wśród nowych zdjęć znajdziemy też fotografię reżysera, Simona Kinberga, podczas rozmowy z Michaelem Fassbenderem. Kinberg twierdzi, że do reżyserowania filmu namówiła go Jennifer Lawrence. 

Prócz znanej z poprzednich filmów obsady, w filmie pojawi się też nowy czarny charakter. Wzorem Heli z „Thor: Ragnarok” będzie nim żeńska postać, w którą wcieli się Jessica Chastian.

Aktorka ma zagrać zmiennokształtną mutantkę, która manipuluje Phoenix. Jak twierdzi Chastian, jej bohaterka jest cicha, lecz brutalna:

Rozmawialiśmy z Simonem o tej postaci i powiedziałam: „Ciągle wyobrażam ją sobie jako weterynarza, który mówi Ci, że musisz uśpić swojego psa. Jest w tym coś bardzo klinicznego."

Najbardziej niepokojącym ze wszystkich fotosów z planu jest fotografia sugerująca, że w „X-Men: Dark Phoenix” odbędzie się pogrzeb. Potwierdza to teorię, że w filmie tym zginie jeden z głównych bohaterów.

Na pewno nie będzie to Charles, Nightcrawler, Cyklop ani Storm, gdyż widzimy ich na zdjęciu. Z kim w takim razie będziemy musieli się pożegnać? Informacja ta nie zostanie pewnie ujawniona aż do premiery filmu, jednak jak powiedział James McAvoy wcielający się w Charlesa: „Będzie dużo poświęcenia i dużo cierpienia”, natomiast Jennifer Lawrence nowy film z serii X-Men nazywała dramatem.

Akcja „X-Men: Dark Phoenix” ma rozgrywać się 10 lat po wydarzeniach z „X-Men: Apocalypse”. Po latach 60. w „Pierwszej klasie”, latach 70. w „Przeszłość, która nadejdzie” i latach 80. w „Apocalypse”, tym razem z bohaterami X-Men przeniesiemy się w lata 90. Mutanci stali się narodowymi bohaterami, co sprawiło, że Charles Xavier stał się zbyt pewny siebie. Wysyłając grupę w coraz trudniejsze misje doprowadza do tragedii. Podczas jednej z kosmicznych wypraw Jean będzie zmuszona użyć swoich mocy, by uratować grupę z opresji, w wyniku czego uwolni mroczną Phoenix.

Pozostałe ekskluzywne fotosy z „X-Men: Dark Phoenix” możecie zobaczyć w magazynie EW.

Premierę filmu zaplanowano na 2 listopada 2018 roku. Przed „X-Men: Dark Phoenix” zobaczymy jeszcze dwa filmy o mutantach – „New Mutants” 13 kwietnia 2018 oraz „Deadpool 2” 1 czerwca 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.