Pierwsze zdjęcia z planu „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”

Robert Skowronski
14.03.2016 08:10
Pierwsze zdjęcia z planu „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII” Fot. kadr z wideo

Prace nad kolejną częścią „Gwiezdnych wojen” miały być strzeżone jak forteca, a materiał z planu miał być traktowany jak sztaby złota w Fort Knox. A jednak niektórym udało się zajrzeć za kulisy filmu.

Nie pomogło 600 ochroniarzy i drony mające zapobiec wydostaniu się materiałów z realizacji dzieła. W dniach od 9 do 16 marca 2016 roku plan filmu zawitał do Dubrownika w Chorwacji. Zdjęcia były kręcone na ulicach miasta, a obywatele zostali poproszeni o zakrycie swoich okien. Miało to pozwolić w postprodukcji nanieść na te elementy efekty specjalne.

Wygląda jednak na to, że pomimo zastosowania najwyższych środków ostrożności znalazły się osoby, które zdołały je obejść. Udało się uchwycić postacie wśród pokrytych kamieniem uliczek Dubrownika. Dawne lata zatknęły się z przyszłościowym światem kreowanym przez Riana Johnsona, reżysera obrazu. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”:

Fani publikują też swoje zdobycze na Instagramie:

A oto kilka fotografii wykonanych na brzegu Morza Adriatyckiego:

Udało się także zdobyć materiał wideo. Jest to krótki fragment i liczymy na to, że w przyszłości obejrzymy obszerniejszą dokumentację z planu nowych „Gwiezdnych wojen”. Widzimy aktorów w pełnej charakteryzacji na chwile przed rozpoczęciem ujęcia. Całości przygląda się tłum zebranych osób:

Uchwycono również fragment sceny akcji:

Na planie co prawda nie udało się wychwycić Daisy Ridley, jednak aktorka w jednym z wywiadów dała nam nadzieję, że będziemy regularnie otrzymywać oficjalne wiadomości dotyczące realizowania dzieła. Przy okazji „Przebudzenia mocy” Disney strzegł wszelkich informacji, które mogłyby wypłynąć do sieci. Według słów Ridley, Rian Johnson ma w tej kwestii bardziej liberalne podejście:

Myślę, że Rian chce być trochę bardziej zuchwały z drobnymi informacjami i ciekawostkami. Mark i Carrie opublikowali zdjęcia ze swoimi krzesłami – od razu widać, że jest trochę swobodniej niż wcześniej.

Krzesła, o których mówi aktorka, to m.in. to zaprezentowane wcześniej przez odtwórczynię roli księżniczki Lei. Carrie Fisher zamieściła na Twitterze zdjęcie, które odsłoniło przed nami roboczą, humorystyczną nazwę ósmej części filmu.

Trzymamy Daisy Ridley za słowo i mamy nadzieję, że Rian Johnson już wkrótce uraczy nas kolejnymi materiałami z „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”. Do tej pory poznaliśmy jedynie krótką zapowiedź, w której ujrzeliśmy Marka Hamilla w roli Luke'a Skywalkera oraz postać Rey. Co do fanowskich wycieków z planu, to powinny się one pokazać już niedługo, bo wiosną 2016 roku. To właśnie wtedy będą kręcone sceny z Benicio Del Toro - o czasie ich realizacji poinformował sam aktor:

Sceny z moim udziałem będziemy kręcić w Anglii na wiosnę 2016. Cieszę się z możliwości pracy z Rianem Johnsonem. To on dotarł do mnie z pomysłem obsadzenia mnie w „Gwiezdnych wojnach”. „Przebudzeniem mocy” było sukcesem kasowym i artystycznym. Film bardzo mi się podobał, dlatego nieco się stresuję na myśl bycia częścią kolejnego epizodu, ale też bardzo mnie to cieszy.

A może Wy byliście w Dubrowniku podczas kręcenia „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.