12.01.2018 12:36

Pierwsze zdjęcie z filmu „Venom” zapowiada nowe czarne charaktery

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie ze spin-offa o wrogu Spidr-Mana. Oprócz wizerunku Toma Hardy'ego w roli Eddiego Brocka, zdradza kolejnych przeciwników Venoma. 

Pierwsze zdjęcie z filmu „Venom” zapowiada nowe czarne charaktery
foto: IGN/YouTube

Przed Sony Pictures Studios stoi bardzo duże wyzwanie. Już w październiku 2018 roku na ekranach kin zadebiutuje film o solowych przygodach jednego z najpopularniejszych przeciwników Spider-Mana. Mowa oczywiście o budzącym grozę Venomie. W rolę Eddiego Brocka wciela się Tom Hardy. Film będzie opowiadał o mężczyźnie, który połączy się z pochodzącą z innej planety istotą - bezkształtnym Symbiotem. Symbiot obdarza swojego nosiciela ponadludzkimi zdolnościami. Pod koniec 2017 roku potwierdzono, że fabuła filmu będzie opierać się na miniserii komiksowej z lat 90. zatytułowanej „Lethal Protector”

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie pochodzące z filmu o Venomie. Fani postaci zachodzą w głowę, jak Hardy będzie się prezentował jako przerażający czarno-biały stwór o długim, pokrytym śluzem jęzorze. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo na razie dostaliśmy jedynie fotografię przedstawiającą Eddiego Brocka. Wiele osób może uznać, że fotka Brocka wyglądającego jak Hardy to nic nadzwyczajnego. Jednak zdjęcie kryje w sobie pewną ważną informację.

Tom Hardy jako Eddie Brock

Brock trzyma w ręce notes. Na zdjęciach lepszej jakości dostępnych w sieci, można przeczytać trzy linijki tekstu. Brzmią one: „W jaki sposób Life Foundation testuje swoje farmaceutyki?”, „Co z zarzutami, na  temat tego jak powstało pańskie Imperium?” oraz „Czy zwerbował Pan najsłabszych ochotników do testów, którzy zazwyczaj kończą [zasłonięte słowo]?”. Komiksowy i filmowy Brock jest dziennikarzem. Prawdopodobnie są to więc jego pytania do wywiadu, który przeprowadza. Fani komiksowego Venoma powinni być usatysfakcjonowani.

Laikom spieszymy z pomocą. Life Foundation to organizacja paramilitarna, która pojawiła się po raz pierwszy w komiksowym świecie na łamach 298. numeru „Amazing Spider-Man” z 1988 roku. Jej członkowie wierzyli, że Zimna Wojna doprowadzi do nuklearnego holocaustu. Aby przetrwać, skonstruowali ogromny schron, w którym najbogatsi ludzie świata mogli wykupić sobie miejsce. W celu ochrony przyszłego utopijnego społeczeństwa, które ma rządzić Ziemią po katastrofie, powołali do życia 5 nowych Symbiotów: Riota, Lashera, Scream, Phage'a i Agony. Członkowie Life Foundation dokonali tego, porywając Venoma i eksperymentując na nim.

Venom Separation Anxiety vol. 1 #1

Wygląda na to, że Zabójczy Obrońca będzie musiał zmierzyć się z co najmniej 6 przeciwnikami. Wcześniej twórcy potwierdzili, że Brock zetrze się z innym morderczym Symbiotem - Carnagem, którego nosicielem w komiksach jest groźny przestępca Cletus Kasady. Ujawniono również, że w filmie zobaczymy She-Venom. Całkiem możliwe, że Carnage i She-Venom zastąpią któreś z pomiotów Venoma stworzonych przez komiksową wersję Life Foundation. Przekonamy się o tym 5 października 2018 roku, kiedy „Venom” trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Tom Hardy Venom