Pierwsze zdjęcie z serialu „Watchmen” zapowiada tajemniczą postać w masce

Sergiusz Kurczuk
16.10.2018 09:50
Pierwsze zdjęcie z serialu „Watchmen” zapowiada tajemniczą postać w masce Fot. kadr z filmu Watchmen: Strażnicy

Twórcy serialu „Watchmen” zaprezentowali pierwszy oficjalny materiał z powstającej produkcji HBO. Kim jest zamaskowany policjant? 

Nadchodzący serial HBO na podstawie głośnej powieści graficznej Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa rozbudza emocje wielu fanów komiksów na całym świecie. Na razie na temat produkcji wiadomo nie wiele, chociaż twórcy zdradzili, że fabuła odbiegnie nieco od tego, co pojawiło się w komiksie, a serial nie będzie telewizyjną wersją próby adaptacji „Strażników”, której w 2009 roku dokonał Zack Snyder. Z tego powodu „Watchmen” od HBO intryguje miłośników dzieła Moore'a i Gibbonsa jeszcze bardziej. To uczucie podsyca tylko pierwsze oficjalne zdjęcie z serialu, które trafiło do sieci. 

„Watchmen” od HBO - kim jest tajemnicza postać?

Na Instagramie serialu „Watchmen” pojawiło się ruchome zdjęcie ukazujące jednego z bohaterów produkcji, podpisane słynnym cytatem: „Kto pilnować będzie samych strażników?”. Sęk w tym, że fani „Strażników” nie mają pojęcia, kim jest zamaskowana osoba. Trudno określić jej płeć, choć wiele wskazuje na męskiego bohatera. Animowana fotografa przedstawia kogoś w stroju policjanta z jaskrawo żółtą maską, zasłaniającą całą twarz. 

W oryginalnym komiksie z lat 80. podobny strój nosił jeden z najpopularniejszych bohaterów „Strażników” - Rorschach. Na obecność tej postaci nie ma jednak co liczyć. Akcja serialu nie będzie oparta na komiksie. Rozegra się w tym samym uniwersum, wykorzystując motywy ze „Strażników”. Nie zobaczymy jednak Dr. Manhattana, Ozymandiasza czy Jedwabnej Zjawy. Za nową historię odpowie Damon Lindelof, który sam jest twórcą komiksów. Jak podaje serwis Comicbook.com, podczas New York Comic Con 2018 Gibbons chwalił pracę Lindelofa, zaznaczając, że komiks powstał jako autonomiczne dzieło. 

Oryginał jest czymś, co zawsze uznawaliśmy za oddzielny byt i w naszym zamyśle nigdy nie wymagał żadnych prequeli, sequeli, hołdów, pastiszy, czy czegokolwiek w tym stylu. Nie chodzi o to, że uważaliśmy, iż należy mu się wielka cześć, po prostu pomyśleliśmy: „Jeśli zrobisz coś dobrze, to po prostu zostaw to w spokoju”.

Z tego powodu akcja serialu będzie bazować na komiksie, ale fabuła rozegra się w alternatywnym ujęciu świata stworzonego przed trzydziestoma laty. Poznamy też zupełnie nowe postacie. Prawdopodobnie zamaskowana osoba ze zdjęcia jest jedną z nich.

„Watchmen” - kiedy premiera serialu?

Do tej pory twórcy zdradzili nie wiele na temat produkcji HBO. Wiadomo, że w obsadzie znaleźli się między innymi Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers oraz Dylan Schombing. Na razie nie podano daty premiery „Watchmen”. Prawdopodobnie będzie miała miejsce nie wcześniej niż w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.