17.09.2019 13:09

Pierwszy klip z "Rebootu Jaya i Cichego Boba" parodiuje film "Batman v Superman"

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny klip z nowego filmu Kevina Smitha, w którym gościnnie pojawią się gwiazdy Hollywood. Wśród nich znajduje się m.in. Val Kilmer, który powraca do roli Batmana.

Pierwszy klip z "Rebootu Jaya i Cichego Boba" parodiuje film "Batman v Superman"
foto: kadr z filmu "Jay and Silent Bob Reboot"/Amazon

Filmowe dokonania Kevina Smitha były bardzo różne pod względem jakości, ale po jego filmach jednego można się spodziewać - jako wielki nerd, reżyser często przemyca w swoich produkcjach sporo geekowskiego złota. Kolejnym przykładem jego bardzo nerdowskiego geniuszu jest pierwszy klip z "Rebootu Jaya i Cichego Boba", który jest hołdem i jednocześnie parodią ikonicznych bohaterów od DC Comics: Batmana i Supermana.

Kevin Smith parodiuje Batmana i Supermana

W klipie widzimy Jaya i Cichego Boba, którzy oglądają reboot "Bluntmana v Chronica". Między nimi siedzi dzieciak Jaya, Milly (prawdziwa córka Smitha, Harley Quinn Smith). Na ekranie pojawia się Val Kilmer, który gra podstarzałego Bluntmana. Na przeciwko niego stoi Chronic w wykonaniu Melissy Benoist. Cała scena jest parodią filmu "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości". Jednak zamiast używać granatu dymnego, Bluntman odpala... granat z dymem marihuanowym.

Zobaczcie pokręcony klip:

Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany
Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany
Przeczytaj także Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany

Cały żart polega oczywiście na tym, że Val Kilmer wcielał się w Batmana w filmie "Batman Forever", natomiast Benoist jest obecnie odtwórczynią roli Supergirl w serialu o tym samym tytule od stacji CW.

"Reboot Jaya i Cichego Boba" pojawi się w kinach 17 października 2019 roku. Na razie nie wiemy jednak, czy film w ogóle trafi do polskich kin.

Zobacz także: Kevin Smith podzielił się ostatnim nagraniem ze Stanem Lee

Tagi: News Batman Kevin Smith