07.07.2017 10:05

Pierwszy zwiastun filmu „Botoks” Patryka Vegi

Twórca serii filmów policyjnych „Pitbull” spróbuje rozbić bank z historią o lekarzach. 

Pierwszy zwiastun filmu „Botoks” Patryka Vegi
foto: kadr z filmu

Po krótkometrażowym „Czerwonym punkcie” z Ewanem McGregorem, Patryk Vega powróci 29 września 2017 roku z nową pełnometrażówką pt. „Botoks”. Poparty wielomiesięcznym riserczem, film zobrazuje życie i pracę lekarek oraz pielęgniarek. Czyli możemy spodziewać się, że reżyser raczej dość ostro uderzy w polską służbę zdrowia. Dowodem tego jest pierwszy zwiastun filmu, który Vega opublikował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Szpital, jaki zobaczymy w „Botoksie” nie będzie przypominał tych, jakie mogliśmy zobaczyć chociażby w popularnych serialach. Jest to miejsce, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. I właśnie w jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna. Kobieta po poddaniu się licznym zabiegom chirurgicznym, z brzydkiego kaczątka zmienia się w cyniczną przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego.

Magda jest specjalistką od aborcji. Jej życie ulega ogromnemu przeobrażeniu, gdy sama zachodzi w ciążę i wpada w konflikt z ordynatorem, który może pozbawić ją pracy. Niewiele lepiej dzieje się u Patrycji, znanej chirurg, która dowiaduje się o zdradzie męża. Depresja popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i w ramiona Michała, który jest zaprzeczeniem mężczyzny.

Z kolei Beata to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Żeby poradzić sobie z cierpieniem, uzależnia się od leków opioidowych. Na swej drodze poznaje jednak sanitariusza Marka, co odmieni jej życie.  

Już w zwiastunie możemy zauważyć, że Vega nie zamierza spuścić z tonu i pokaże mocne sceny. Trudno jednak powiedzieć, czy reżyserowi uda się zachować odpowiednią równowagę między poważną tematyką, a humorem znanym chociażby z serii „Pitbull”. Zdjęcia do „Botoksu” kręcone były w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii. W obsadzie filmu znajdziemy Olgę Bołądź, Katarzynę Warnke, Marietę Żukowską oraz Agnieszkę Dygant. Partnerować im będą m.in. Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Wojciech Machnicki, Janusz Chabior i Grażyna Szapołowska.

Patryk Vega jednak nie zamierza zwalniać i 23 lutego 2018 roku zaprezentuje nam kolejny film. Będzie to powrót do tematyki policyjnej, gdzie ujrzymy, w jaki sposób polska policja współpracuje z służbami bezpieczeństwa innych krajów, by rozprawiać się z międzynarodową przestępczością. Co ciekawe, Vega zrezygnował z reżyserii kolejnej części „Pitbulla”. Jej realizacją zajmie się Władysław Pasikowski

Kamil Dachnij
Tagi: Botoks Patryk Vega Zwiastuny