Pierwszy zwiastun horroru „Piła: Dziedzictwo”

Kamil Dachnij
21.07.2017 11:31
Pierwszy zwiastun horroru „Piła: Dziedzictwo” Fot. kadr z filmu

„Piła” to zdecydowanie najpopularniejsza franczyza z gatunku torture porn. Jej najnowsza odsłona pojawi się pod koniec 2017 roku. 

Krwawy powrót serii „Piła” co raz bliżej. Studio Lionsgate uraczyło nas pierwszym oficjalnym zwiastunem do filmu „Piła: Dziedzictwo”, który zapowiada zaskakujący zwrot akcji w sprawie ikonicznego mordercy serii, który nie żyje od 10 lat. Czyżby?

Jak na razie nic nie wiadomo na temat fabuły filmu, ale zapowiedź 8. części „Piły” w jakimś stopniu daje nam jej zarys. W mieście pojawiają się martwe ciała ludzi, które noszą znamiona „pracy” Johna Kramera, czyli genialnego seryjnego mordercy Jigsawa. Policjanci pierwotnie zakładają, że mają do czynienia z naśladowcą, ale badania DNA oraz nagrania audio wskazują zupełnie inaczej. W dalszej części mamy już standardowy przegląd wymyślnych tortur i pułapek śmierci. Fani kina rodzaju torture porn raczej nie będą zawiedzeni, bo sekwencje prezentują się dość przyzwoicie.

Reżyserami nowej „Piły” są Michael i Peter Spierigowie, znani ze swojej w pracy przy nienajgorszym filmie o wampirach pt: „Daybreakers – Świt” z 2009 roku. Scenariusz napisali Pete Goldfinger oraz Jose Stolberg, którzy współpracowali wcześniej przy skryptach do horrorów „Ty będziesz następna” oraz „Pirania 3D”. W produkcji na pewno bierze udział Tobin Bell, czyli Jigsaw, ale nie wiadomo w jakim wydaniu – czy aktor pojawi się na ekranie, czy jednak będziemy słyszeć jedynie jego głos. Wśród reszty obsady są m.in. Mandela Van Peebles, Brittany Allen, Laura Vandervoort oraz Callum Keith Rennie.

Seria o odkupieniu swoich grzechów poprzez cierpienie w chorej grze psychopaty zarobiła do tej pory 416 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie 873 miliony. Łączny budżet wszystkich odsłon oscyluje wokół 65 mln dolarów, co tylko daje obraz jak wielką kasę zbili producenci na swojej franczyzie. Zapewne sytuacja nie ulegnie zmianie po premierze 8. części, która odbędzie się 27 października 2017 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.