„Piła 8” na pierwszych zdjęciach z planu

Robert Skowronski
03.10.2016 09:15
„Piła 8” na pierwszych zdjęciach z planu Fot. kadr z filmu

Ruszył plan zdjęciowy 8. odsłony serii z gatunku torture porn. Kto tym razem będzie musiał sobie odpiłować nogę czy wygrzebać kluczyk z wnętrzności kolegi?

Cykl zapoczątkowany w 2004 roku filmem Jamesa Wana przerodził się w tasiemca, który ciągnie się od ponad dekady. Czemu się jednak dziwić, skoro seria o odkupieniu swoich grzechów w chorej grze zarobiła 416 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie 873 miliony. Łączny budżet wszystkich odsłon wynosi zaledwie 57 milionów. Prosty rachunek daje odpowiedź na to czy warto kręcić kolejne części.

Mimo że plan już ruszył, to nie potwierdzono jeszcze żadnego nazwiska, które znajdzie się w obsadzie. Tym samym wciąż nie wiemy czy na ekranie pojawi się Tobin Bell jako Jigsaw. Niestety nie zdradzono również szczegółów fabuły, choć ogólnego zarysu łatwo się domyślić. Projekt zyskał już wstępny tytuł „Saw: Legacy”, a jego realizacją mają zająć się twórcy „Piranii 3D” i „Ty będziesz następna” - scenarzyści Josh Stolberg i Pete Goldfinger. Za kamerą mają zaś stanąć bracia Peter i Michael Spierigowie. Z kolei osoby odpowiedzialne za pierwsze odsłony filmu, James Wan i Leigh Whannell, będą pełnić funkcję producentów wykonawczych, podobnie jak Dan Heffner i Peter Block. Oren Kroules oraz Mark Burg zajmą się zaś produkcją.

Nowym materiałem, który został udostępniony są dwa zdjęcia z planu, na których widać rozkopany grób Johna Kramera, znanego też jako Jigsaw. Czy Wasza wyobraźnia została już wystarczająco rozbudzona?

„Piła 8” ma wejść do kin 27 października 2017 roku. Będzie to więc propozycja skrojona stricte pod widzów chcących poczuć nieco grozy w okresie Halloween.

Innym cyklem horrorów zapoczątkowanym przez Jamesa Wana jest „Naznaczony”, który ma się doczekać 4. części. Seria przeszła w ręce Leigha Whannella. Już trzecia odsłona filmu stanowiła prequel do wydarzeń znanych z pierwszego rozdziału. Wówczas Whannell mówił o tym, że chciałby skupić się na eksploracji tego co działo się przed dziełem Wana. Zapewne z podobnym posunięciem będziemy mieli do czynienia przy „czwórce”.

Co sądzicie o pierwszych zdjęciach z planu „Piły 8”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.