23.01.2020 15:01

"Piła 9": znamy tytuł nowej części horroru. Jest dość nietypowy

Chris Rock odpowiada za najnowszą część serii "Piła". Okazuje się, że najnowsza odsłona serii, będzie nosiła interesujący tytuł. Jak będzie się nazywał film?

Piła
foto: kadr z filmu Piła

W 2004 roku zadebiutowała seria horrorów pod tytułem "Piła". Do 2017 roku makabryczna opowieść doczekała się ośmiu części. Na tym jednak nie koniec. Niebawem zobaczymy 9. część stworzoną przez komika Chrisa Rocka. W sieci pojawiły się informacje na temat oficjalnego tytułu filmu. Jak brzmi?

"Piła 9" - jak brzmi tytuł filmu?

Chociaż niektórzy widzowie położyli już krzyżyk na serii stworzonej przez Jamesa Wana, najwyraźniej brutalna przemoc nigdy się nie nudzi. Po trzech latach od ostatniego sequela pod tytułem "Piła: Dziedzictwo", zobaczymy kolejną część historii o ludziach, karanych na najbardziej wymyślne sposoby przez tajemniczego psychopatę, konstruującego paskudne pułapki. Chociaż film jest owiany tajemnicą, Chris Rock zdradził niedawno, że nie zabraknie w nim cech komediowych.

Piła 6
Piła 6
Przeczytaj także Chris Rock zapowiada nową "Piłę": "Naprawdę straszna i naprawdę krwawa"

To nie jedyna informacja na temat nowej "Piły". Jak podaje serwis Newsdio.com, fanatycy serii odkryli ukryty link na stronie kanadyjskiego dystrybutora filmu. Według znaleziska nowa "Piła" trafi do kin jako "Spiral: From the Book of Saw". Jeśli to prawda, pomysł na nowy tytuł jest dość nietypowym zabiegiem. Do tej pory sequele dostawały po prostu kolejne numerki dostawione do słowa "Piła". Nowa część może zmienić ten stan rzeczy.

Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson
Przeczytaj także Samuel L. Jackson zagra ojca Chrisa Rocka w nowej wersji horroru "Piła"

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać fabuła filmu. Zdradzono jedynie, że Chris Rock wcieli się w policjanta, któremu partnerować będzie Max Minghella. Ojca głównego bohatera zagra Samuel L. Jackson. Czy policjanci wpadną w nową pułapkę Jigsawa? Czy do serii powróci Tobin Bell? Czy "Spiral: From the Book of Saw". to prawdziwy tytuł filmu? O tym przekonamy się za jakiś czas.

kadr z filmu St. Agatha
kadr z filmu St. Agatha
Przeczytaj także Psychopatyczne zakonnice w zwiastunie nowego horroru reżysera "Piły"

"Piła 9" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu został Darren Lynn Bousman, który ma w swoim dorobku między innymi 2., 3 i 4. część "Piły". Za scenariusz odpowiedzą Pete Goldfinger i Josh Stolberg. Za scenariusz odpowiedzą Pete Goldfinger Josh Stolberg. Produkcją oprócz Rocka zajmą się natomiast Mark Burg i Oren Koules - filmowcy, którzy współpracowali już przy serii "Piła". Podobnie jest w przypadku producentów wykonawczych - Daniela Heffnera, Jamesa Wana oraz Leigha Whannella. W filmie zagrają Max Minghella i Marisol Nichols. "Spiral: From the Book of Saw" trafi do kin 23 października 2020 roku.

"Oszukać przeznaczenie" doczeka się rebootu. Przygotują go scenarzyści "Piły"
"Oszukać przeznaczenie" doczeka się rebootu. Przygotują go scenarzyści "Piły"
Przeczytaj także "Oszukać przeznaczenie" doczeka się rebootu. Przygotują go scenarzyści "Piły"

Zobacz też: „Piła” w liczbach, czyli przegląd wszystkich morderstw Jigsawa

Tagi: News Piła Horror