„Piła” powróci w 8. odsłonie

Robert Skowronski
09.02.2016 10:19
„Piła” powróci w 8. odsłonie Fot. kadr z filmu

Seria znosząca złote jajka wydawać by się mogło zakończyła się wraz z siódmą częścią w 2010 roku. Jednak studio Lionsgate postanowiło wrócić do cyklu po blisko sześciu latach przerwy.

Projekt zyskał już wstępny tytuł „Saw: Legacy”, a jego realizacją mają zająć się twórcy „Piranii 3D” i „Ty będziesz następna” - scenarzyści Josh Stolberg i Pete Goldfinger. Z kolei osoby odpowiedzialne za pierwsze odsłony filmu, James Wan i Leigh Whannell, będą pełnić funkcję producentów wykonawczych.

Po siódmej odsłonie „Piły” seria zamarła na kilka lat, choć mówiło się o chęci zrealizowania serii remaków obrazu. Michael Burns z Lionsgate jeszcze w 2011 roku „straszył”, że chore pomysły Jigsawa wrócą do kin:

Mamy garść różnych serii filmowych. Jestem pewien, że któregoś dnia zobaczymy „Piłę” z powrotem na ekranie.

Póki co nie wyjawiono szczegółów dotyczących fabuły ósmej odsłony filmu. Czy będzie to reboot czy też gdzieś w zamkniętych pomieszczeniach rozegra się zupełnie nowy horror? Będziemy o tym informować, jak tylko pojawią się kolejne doniesienia.

Pierwsza część „Piły” miała swoją premierę na festiwalu Sundance w 2004 roku. Niskobudżetowy horror z podgatunku „torture porn” przyniósł gigantyczne zyski, do dziś pozostając najlepiej zarabiającym produktem Lionsgate. Obraz z festiwalowego obiegu trafił do szerokiej dystrybucji stając się popkulturowym fenomenem. „Jedynka” zarobiła sumę 103 milionów dolarów, podczas gdy jej koszt wynosił zaledwie 1,2 miliona dolarów. W sumie cała seria przyniosła zysk w wysokości 873 milionów dolarów na 64 miliony dolarów kosztów produkcji.

Sukces obrazu pozwolił Jamesowi Wanowi na stworzenie w kolejnych dwóch znanych serii horrorów - „Naznaczony” i „Obecność”. Sam reżyser z kolei został nieoficjalnie mianowany nowym mistrzem kina grozy.

Najwcześniej do kin z filmów Wana trafi „Obecność 2”, która opowie o samotnej matce z północnego Londynu wychowującej czwórkę dzieci, która musi mierzyć się z nieczystymi siłami w nawiedzonym domu. Reżyser krótko wypowiedział się o fabule filmu, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach:

Nawiedzenie, które dotknęło rodzinę Hodgsonów jest prawdopodobnie jednym z najlepiej udokumentowanych paranormalnych przypadków na świecie.

Kolejnym projektem twórcy, który ujrzy światło dzienne będą „Szybcy i wściekli 8”. Część zdjęć do obrazu kręcona jest na Kubie.

Cieszycie się z powrotu „Piły”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.